کد خبر:168046
پ
۱۶۹۵۷۳۱۲۴
رییس جمهور:

کوچک‌ترین ناامنی در عراق را به زیان همه منطقه می‌دانیم/ هر کشور اسلامی از اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و اسرائیل غفلت کند، مغضوب مسلمانان می‌شود

رییس جمهور تاکید کرد، هر کشور اسلامی از اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و اسرائیل غفلت کند، مغضوب مسلمانان می‌شود.

رییس جمهور تاکید کرد، هر کشور اسلامی از اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و اسرائیل غفلت کند، مغضوب مسلمانان می‌شود.

 

*** کوچک‌ترین ناامنی در عراق را به زیان همه منطقه می‌دانیم

 

به گزارش سروش، سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی رئیس جمهور عراق با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی نزول برکات الهی برای ملت عراق و تمامی مسمانان جهان، تأکید کرد:

جمهوری اسلامی ایران از وحدت، استقلال، امنیت و ارتقای جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عراق حمایت می‌کند.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

کوچک‌ترین ناامنی در عراق را به زیان همه منطقه می‌دانیم لذا از تحقق منافع مردم عراق و استقرار دولت قوی در این کشور استقبال می‌کنیم.

 

رییس‌جمهور با تآکید بر اینکه تهران و بغداد صرفاً رابطه همسایگی ندارند بلکه دو ملت از رابطه برادرانه و خویشاوندی برخوردار هستند، گفت:

گام‌های خوبی در توسعه و تعمیق روابط دو کشور برداشته شده است و مصمم هستیم سطح روابط و همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها با تمام ظرفیت ارتقاء یابد و توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای تهران و بغداد به روابط نزدیک در سطح بین المللی بیانجامد.

 

رئیسی تلاش برای استقرار امنیت و آرامش در منطقه را بدون دخالت بیگانگان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت:

گذشت زمان حقانیت بیانات رهبر معظم انقلاب که آمریکا به هیچ عنوان دلسوز ملت‌های مسلمان منطقه به‌ویژه عراق نیست را ثابت کرده و امروز بر همگان آشکار شده است که بیگانگان صرفاً به‌دنبال منافع و سلطه‌گری خود هستند.

 

به گزارش سروش، رییس جمهور در پایان، خاطر نشان کرد:

هر کشوری در منطقه که نسبت به اهداف سلطه‌گرانه آمریکا و رژیم صهیونیستی غفلت کند، هم منافع ملت خود را پایمال کرده و هم مورد غضب ملت‌های مسلمان قرار خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه