کد خبر:170683
پ
اهدای خون
مدیرکل انتقال خون استان تهران:

افزایش ۵۶ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها

مدیرکل انتقال خون استان تهران از افزایش ۵۶ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها خبر داد.

مدیرکل انتقال خون استان تهران از افزایش ۵۶ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها خبر داد.

 

*** افزایش ۵۶ درصدی اهدای خون تهرانی‌ها

 

به گزارش سروش، محمدرضا مهدی زاده، با اشاره به مراجعه ۳۹ هزار و ۹۷۳ نفری مردم پایتخت در ایام ماه مبارک رمضان به مراکز اهدای خون، خاطرنشان کرد:

از بین این مراجعه کنندگان، ۳۱ هزار و ۸۳۹ نفر موفق شدند که با اهدای خون به نجات جان بیماران کمک کنند و این آمار، نشان دهنده رشد ۵۶ درصدی اهدای خون در استان تهران نسبت به ماه رمضان در سال گذشته است.

از جمع اهداکنندگان خون استان تهران در ماه رمضان، ۱۵ هزار و ۱۱۱ نفر جز اهداکنندگان مستمر هستند که در طول سال، حداقل دو بار این کار انسان دوستانه را انجام داده اند و همچنین ۱۰ هزار و ۸۷۹ نفر نیز از دسته اهداکنندگان با سابقه بودند که در سال‌های گذشته هم موفق به انجام این کار شده بودند.

 

وی در ادامه افزود:

۵ هزار و ۸۴۹ نفر برای اولین بار در ماه مبارک رمضان به جمع اهداکنندگان خون پیوستند که امیدواریم این نسل جدید و جوان به صورت مستمر، این کار حیاتی و نجات بخش برای بیماران را برنامه زندگی و مسئولیت‌های اجتماعی خود قرار دهند.

 

به گزارش سروش، مدیرکل انتقال خون استان تهران در پایان و ضمن اشاره به رشد ۴۶ درصدی اهدای خون بانوان تهرانی در ماه رمضان سال ۱۴۰۱ نسبت به ماه رمضان سال قبل، خاطرنشان کرد:

نیاز بیماران به اهدای خون، یک نیاز روزانه و همیشگی است که امیدواریم همچنان شاهد مشارکت مطلوب پایتخت نشینان نوعدوست و وفادار برای انجام این کار خداپسندانه و انسان دوستانه باشیم.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول