کد خبر:170807
پ
۱۶۹۶۵۹۵۳۸
قائم‌مقام معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم:

برگزاری حضوری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان/ رقابت‌ها پنج روزه شد

قائم‌مقام معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری حضوری حضوری سی‌وششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خبر داد.

قائم‌مقام معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری حضوری حضوری سی‌وششمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خبر داد.

 

*** برگزاری حضوری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

 

به گزارش سروش، رشید جعفرپور با اشاره به زمان برگزاری مرحله نهایی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، اظهار داشت:

وزارت علوم، میزبان مرحله ملی این جشنواره است و دانشگاه قم به عنوان دبیرخانه در نظر گرفته‌ شد.

 

وی در ادامه به اعلام برنامه زمانی مرحله نهایی سی و ششمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور اشاره کرد و افزود:

آثار برگزیده مرحله سراسری دانشگاه ها در بخش‌های هنری، فناوری، ادبی و پژوهشی دریافت شد. امسال با توجه به فروکش کردن وضعیت کرونایی در کشور تصمیم گرفتیم مسابقات و اختتامیه به صورت حضوری برگزار شود.

در این جشنواره از تراکم زیاد شرکت‌کنندگان جلوگیری می شود و به همین منظور، یک جدول زمانبندی برای دعوت از شرکت‌کنندگان جهت حضور در رقابت نهایی طراحی کرده‌ایم و بر اساس آن شرکت‌کنندگان برای حضور مسابقات دعوت می‌شوند.

 

قائم‌مقام معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه مرحله نهایی این جشنواره از دوشنبه دوم خردادماه آغاز می‌شود، بیان کرد:

از دوم خردادماه به بعد هر روز شاهد حضور یک گروه از شرکت‌کنندگان در چند رشته خواهیم بود و این برنامه تا پنجم خردادماه ادامه خواهد داشت. آخرین گروه، شرکت‌کنندگان بخش معارفی هستند که پنجشنبه در آزمون معارفی حضور پیدا می‌کنند و بعد از آن هم مراسم اختتامیه ششم خردادماه با حضور برگزیدگان همه رشته‌ها برگزار خواهد شد.

 

وی در مورد جابجایی زمان برگزاری مرحله نهایی این جشنواره که پیش‌تر اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود، خاطرنشان کرد:

دانشگاه‌ها به دلیل اعزام دانشجویان در گروه‌های مختلف و مسائلی از این دست مخالف بودند، بنابراین مقرر شد جشنواره به صورت تجمیع شده در یک بازه زمانی پنج روزه برگزار شود.

 

جعفرپور در مورد تعداد حاضران در مرحله نهایی سی و ششمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، گفت:

به صورت معمول حدود هزار و ۴۰۰ نفر – اثر در مرحله نهایی جشنواره حضور پیدا می‌کنند، اما با توجه به شرایط کرونایی احتمال دارد با کاهش شرکت کنندگان و آثار مواجه شویم. در هر رشته نیز سه نفر به عنوان برگزیده معرفی می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه