کد خبر:170832
پ
۱۴۰۱۰۲۱۸۰۰۰۴۸۴_Test_PhotoN
سروش گزارش می دهد:

تأکید امیرعبداللهیان بر رفع موانع مبادلات تجاری بین ایران و لهستان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار همتای لهستانی بر رفع همه موانع در مسیر مبادلات تجاری بین دو کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار همتای لهستانی بر رفع همه موانع در مسیر مبادلات تجاری بین دو کشور تأکید کرد.

 

*** تأکید امیرعبداللهیان بر رفع موانع مبادلات تجاری بین ایران و لهستان

 

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «زبیگنیو رائو» وزیر امور خارجه لهستان در جریان سفر به تهران بعدازظهر امروز (یکشنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گسترش مناسبات دوجانبه و همکاری در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای را حائز اهمیت خواند و از لهستان به خاطر حمایت از ایران برای مهار بحران کرونا با اهدای واکسن و همچنین همکاریهای این کشور در خروج اتباع ایرانی از اوکراین قدردانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه رایزنی‌ها بین دو کشور در موضوعات مختلف اقتصادی در سطوح مختلف سیاسی تداوم دارد، انگیزه بخشی به بخش خصوصی و رفع همه موانع جهت مبادلات تجاری در حوزه های مختلف بین دو کشور را از اولویتهای این دیدار خواند.

وزیر امور خارجه لهستان هم با اشاره به روابط دیرینه بین ایران و لهستان، یکی از دلایل مهم این سفر را سالگرد هشتادمین سال ورود مهاجران لهستانی در جریان جنگ جهانی دوم به ایران برشمرد و با بیان اینکه ایران میزبان بسیاری از غیرنظامیان و نظامیان لهستانی در خاک خود بوده از ایران تشکر کرد. وی همچنین به ظرفیت دیپلماسی پارلمانی و گسترش همکاری‌های مطالعاتی بین دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات اوکراین و منطقه، از جمله امنیت و ثبات در افغانستان و عراق و حضور میلیون ها پناهجوی افغانستانی در کشورمان را تشریح کرد.

در همین راستا وزیر امور خارجه لهستان نیز به تشریح مواضع کشورش پیرامون جنگ اوکراین پرداخت و وضعیت کشورش در دوران جنگ و حضور گسترده مهاجرین اوکراینی را تشریح کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه