کد خبر:171055
پ
۱۶۹۵۶۴۱۶۹
سروش گزارش می دهد:

رژیم صهیونیستی در وحشت؛ تهدید رهبران حماس به ترور

رژیم پوشالی و نژادپرست صهیونیستی که در ماه های اخیر در هاله ای از ترس و وحشت از عملیات های استشهادی و مقاومت جانانه ملت و مبارزان فلسطینی فرو رفته است، به دلیل ناتوانی، رهبران جنبش حماس را در خارج از سرزمین های اشغالی به ترور تهدید کرد.

رژیم پوشالی و نژادپرست صهیونیستی که در ماه های اخیر در هاله ای از ترس و وحشت از عملیات های استشهادی و مقاومت جانانه ملت و مبارزان فلسطینی فرو رفته است، به دلیل ناتوانی، رهبران جنبش حماس را در خارج از سرزمین های اشغالی به ترور تهدید کرد.

 

*** رژیم صهیونیستی در وحشت؛ تهدید رهبران حماس به ترور

 

به گزارش سروش، منابع آگاه گزارش کرده اند که «اسرائیل در حال آماده شدن برای ترور رهبران حماس در خارج از سرزمین های اشغالی به تلافی خفت و شکست در برابر عملیات های استشهادی دو ماه گذشته جوانان و گروه های مقاومت فلسطینی است.

 

در همین باره روزنامه بریتانیایی «تایمز» نیز در تازه ترین شماره خود به نقل از منابع ناشناس می نویسد «اسرائیل به متحدان خود اطلاع داده است که در تلافی حملات مرگبار به اسرائیلی ها در دو ماه گذشته، تل آویو برای ترور رهبران حماس در خارج از کشور آماده می شود.»

 

تایمز ادعا کرد که«تل آویو به حماس در مورد عملیات قریب الوقوع سرویس های اطلاعاتی اسرائیل در آسیای غربی و اروپا هشدار داده شده است.»

 

بر پایه این گزارش، «اسرائیل حتی به متحدانش از قصد خود برای اعزام تیم های ترور با هدف کشتن رهبران حماس به خارج از کشور در صورت متوقف نشدن حملات مسلحانه [عملیات استشهادی] اطلاع داده است.»

 

تایمز به نقل از این منابع نوشته است که «اعضای ارشد جنبش حماس در لبنان و قطر در تیررس تهدیدهای اسرائیل به ترور قرار دارند.»

 

پس از سخنان توفانی «یحیی السنوار»، رئیس جنبش حماس در نوار غزه در جمع نخبگان و خبرنگاران فلسطینی در غرب غزه که همزمان با روز جهانی قدس بود، رسانه های صهیونیست و خبرنگاران این رژیم به وحشت افتاده و برخی محافل به ویژه محافل راست گرای صهیونیستی هم پیشنهاد ترور وی را دادند.

 

السنوار در بخشی از اظهاراتش که صهیونیست ها را به وحشت انداخته است، ضمن درخواست از گروه‌های مقاومت و شاخه‌های نظامی آنها برای حفظ آمادگی خویش، تاکید کرد: با پایان ماه مبارک رمضان نبرد به پایان نمی رسد، بلکه آغاز خواهد شد.

این اظهارات گویا به سرعت آرامش صهیونیست ها را به هم زد، به گونه ای که «رای الیوم» یک روز بعد نوشت، یک تارنمای نزدیک به موساد (سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی) رسما خواستار ترور السنوار شده است.

 

السنوار در واکنش به تهدید صهیونیست ها تاکید کرد که زندگی اش روال عادی خود را طی می‌کند و از کسی ترس ندارد و حساب نمی‌برد.

از سوی دیگر هم، «خالد البطش»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هماهنگ کننده نیروهای ملی و اسلامی این کشور، روز شنبه به رژیم صهیونیستی هشدار داد: ترور هر یک از رهبران مقاومت و در رأس آنها، یحی السنوار به معنای آن است که اشغالگران درهای جهنم را به روی خود بگشایند.

وی تهدید رژیم صهیونیستی برای ترور السنوار را تهدید هر یک از مردم فلسطین دانست و تأکید کرد که پس از ترور احتمالی هر یک از رهبران مقاومت، ملت ما وارد یک نبرد قهرمانانه [علیه اشغالگران] خواهد شد.

«ابوعبیده»، سخنگوی نظامی گردان‌های القسام نیز نسبت به هر گونه تلاش رژیم صهیونیستی برای ترور رهبران مقاومت هشدار داد.

وی با اشاره به واکنش کوبنده به هرگونه حماقتی که از سوی صهیونیست‌ها علیه یحیی السنوار و رهبران مقاومت رخ دهد، افزود: هرگونه گزند به السنوار یا هر کدام از رهبران مقاومت زلزله ای در منطقه ایجاد خواهد کرد و واکنشی بی سابقه به دنبال خواهد داشت.

وی هشدار داد: این پاسخ به نحوی خواهد بود که نبرد «شمشیر قدس» در مقایسه با آنچه دشمن مشاهده خواهد کرد، یک اتفاق عادی خواهد بود.

ابوعبیده خاطر نشان کرد، هر کس که چنین تصمیمی بگیرد، فصل فاجعه‌باری در تاریخ رژیم صهیونیستی نوشته و حماقتی مرتکب شده است که با نابودی و خون، هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

به دنبال این اقدام بود که ارتش رژیم صهیونیستی به رهبران سیاسی خود توصیه کرد که در زمان حاضر از ترور «السنوار» صرف نظر کنند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز جمعه خواستار ترور السنوار شد و ادعا کرد که «السنوار در سخنرانی هفته گذشته خود فلسطینی‌ها را به کشتن اسرائیلی‌ها فراخوانده است.»

بر اساس ادعای این شبکه عبری زبان، «السنوار تنها یک فرمانده جنبش حماس نبوده بلکه یک «تروریست» است و زمان آن فرا رسیده که ترور شود.»

در سایر رسانه‌های اسرائیلی نیز درخواست‌هایی برای ترور السنوار در پی عملیات شهادت‌طلبانه در شهرک العاد در شرق تل‌آویو منتشر شده است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول