کد خبر:171071
پ
سید جواد حسینی‌کیا
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ممنوعیت واردات خودرو موجب افزایش ۸ برابری قیمت خودروهای خارجی شده است/ تاکید نمایندگان بر واردات به معنای تضعیف خودروسازان نیست

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تاکید نمایندگان بر واردات به معنای تضعیف خودروسازان نیست از افزایش ۸ برابری قیمت خودروهای خارجی به واسطه ممنوعیت واردات خودرو خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تاکید نمایندگان بر واردات به معنای تضعیف خودروسازان نیست از افزایش ۸ برابری قیمت خودروهای خارجی به واسطه ممنوعیت واردات خودرو خبر داد.

 

*** واردات خودرو

 

به گزارش سروش، سیدجواد حسینی کیا با اشاره به موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودرو، گفت:

مردم واردات خودرو را در ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها اثرگذار می‌دانند، از سوی دیگر این مطالبه را همواره در دیدارهای مختلف با نمایندگان مطرح می‌کنند این موضوع موجب شد که خواسته مردم در حوزه خودرویی نصب‌العین اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار گیرد و تلاش شود با تصویب واردات مدیریت شده خودرو به درخواست مردم، پاسخ داده شود.

 

نماینده مردم سنقر در مجلس با بیان اینکه با مصوبه مجلس برای واردات نیازی به خروج ارز از کشور نیست، افزود:

هرچند شورای نگهبان از این مصوبه ایراد گرفت اما از آنجاکه مجلس بر مصوبه خودرویی خود اصرار کرد و بیان دلیل کارشناسی، تعیین تکلیف آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار شد و اعضای کمیسیون صنایع و معادن نیز در جلسات مختلف نظرات کارشناسی و ضرورت واردات مدیریت شده خودرو را تشریح کردند.

 

وی با اشاره به اصرار نمایندگان بر واردات مدیریت شده خودرو، تصریح کرد:

تاکید وکلای مردم در مجلس به معنای تضعیف خودروسازان نیست چراکه در حال حاضر عرضه و تقاضای خودرو با یکدیگر برابر نیست.

 

*** افزایش ۸ برابر قیمت خودروهای خارجی

 

به گزارش صنایع، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با بیان اینکه با واردات مدیریت شده، بازار خودرو ساماندهی خواهد شد و تعادل ایجاد می‌شود، ادامه داد:

ممنوعیت واردات خودرو موجب ۸ برابر شدن قیمت خودروهای خارجی شده بنابراین با آزاد شدن واردات بار روانی ممنوعیت از بین رفته و سوداگران نمی‌توانند در این بازار فعالیت کنند بنابراین حباب قیمتی خودرو کاهش می‌یابد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول