کد خبر:171257
پ
جلال+رشیدی+کوچی
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس:

تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است/ اگر تغییر محسوسی در عملکرد وزرای صنعت و کار رخ ندهد، استیضاح آنها به زودی اعلام وصول خواهد شد 

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم پس از ۴ ماه، در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است، از اعلام وصول استیضاح وزرای صنعت و کار در صورت عدم تغییر محسوس در عملکردشان خبر داد.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم پس از ۴ ماه، در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است، از اعلام وصول استیضاح وزرای صنعت و کار در صورت عدم تغییر محسوس در عملکردشان خبر داد.
 
 

*** تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم

 
 
به گزارش سروش، به نقل از صنایع، بیست و یکم دی ماه سال گذشته بود که نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم با ۱۳۸ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع موافقت کردند.
حدود دو هفته بعد نیز ۱۵ عضو هیات تحقیق و تفحص مذکور مشخص شدند
امروز دقیقا ۴ ماه از تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مجلس می‌گذرد ولی هنوز خبری از روند یا نتایج این تحقیق و تفحص منتشر نشده است.
به همین دلیل خبرنگار صنایع، این موضوع را از یکی از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس پیگیری کرده است.
 

*** تحقیق و تفحص از دولت‌های یازدهم و دوازدهم یا نهاد ریاست جمهوری؟

 
جلال رشیدی کوچی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صنایع پیرامون روند و نتایج تحقیق و تفحص از دولت یازدهم و دوازدهم، بیان داشت:
تحقیق و تفحص منوط به کل دولت نیست و در حوزه‌های مختلف می‌باشد و در کمیسیسون مجلس امور داخلی و شوراهای مجلس، صرفا تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری تصویب و پیگیری می‌شود.
در واقع تحقیق و تفحص از کل شاکله‌ دولت صورت نمی‌پذیرد زیرا باید عملکرد دولت در هر بخش یا وزارتخانه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.
آنچه در حال حاضر مهم است و مورد تحقیق قرار می‌گیرد، عملکرد نهاد ریاست جمهوری است که در حال حاضر در مرحله تحقیق و پیگیری قرار دارد.پ
 
 

*** تحقیق و تفحص در چه مرحله‌ای است؟

 
 
وی در ادامه، اضافه کرد:
۱۵ عضو هیات تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری پیگیر این موضوع هستند و این موضوع در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس نیز در دستور کار قرار گرفته است، این تحقیق و تفحص مصوبه کمیسیون دارد و در حال حاضر نیز منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است.
 
 

*** استیضاح وزرای کار و صنعت به کجا رسید؟

 
 
به گزارش سروش، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در پایان در خصوص وصول استیضاح وزاری کار و صنعت نیز افزود:
در خصوص استیضاح وزاری کار و صنعت نیز می‌توانم بگویم اگر وضع به همین روال پیش برود و تغییر محسوسی در عملکرد این دو وزارتخانه رخ ندهد، به زودی استیضاح وزیر کار و صنعت وصول می‌شود.
 
 
انتهای پیام///
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول