کد خبر:171500
پ
کرونا-۲۵
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:

کرونا همچنان ادامه دارد/ شرایط عادی مرهون پوشش وسیع واکسیناسیون است

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه کرونا همچنان ادامه دارد، شرایط عادی را مرهون پوشش وسیع واکسیناسیون عنوان کرد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه کرونا همچنان ادامه دارد، شرایط عادی را مرهون پوشش وسیع واکسیناسیون عنوان کرد.

 

*** کرونا همچنان ادامه دارد

 

به گزارش سروش، مسعود مردانی درباره وضع بیماری کرونا، اظهار داشت:

خبری از سویه های مختلف کرونا که در اکثر کشورها شایع شده در ایران نیست و وضعیت ما نسبت به کشورهای دیگر از لحاظ این بیماری آرام است.

با توجه به اینکه بیماری کرونا در کشور تحت کنترل است اما هنوز تمام نشده و رعایت شیوه نامه های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در فضاهای سر بسته ضرورت دارد.

بیمارانی که دچار نقص ایمنی بدنی هستند، افرادی که پیوند کلیه، کبد، جراحی قلب و غیره کردند، باید در هنگام خروج از منزل ماسک بزنند.

 

مردانی تاکید کرد:

با توجه به اینکه آمار مرگ و میر در کشور بسیار کاهش یافته و شهر قرمز و نارنجی کرونایی نداریم، اما کرونا تمام نشده و هنوز این بیماری ادامه دارد، از کسانی که هنوز دزهای مختلف واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، می خواهیم نسبت به تزریق آنها اقدام کنند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در فضاهای سربسته ضروری است.

اگر همچنان مردم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دنبال کنند و زمینه برای ابتلا یا بستری ناشی از کرونا را فراهم نکنند و مهمتر از همه واکسیناسیون جدی تر گرفته شود، دیگر نمی توان انتظار داشت که سویه های جدید وارد کشور شود یا اگر هم وارد کشور شد مانند امیکرون مشکلات کمتری را به دنبال خواهد داشت.

زندگی با کرونا به این معنی است وقتی فردی به دلیل ابتلا به کرونا بیمار شد در محل کار یا اجتماع حاضر نشود، اگر علامتی دال بر این بیماری داشت، همه شیوه نامه را رعایت کند و در قرنطینه قرار گیرد.

 

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان خاطرنشان کرد:

بازگشت به شرایط عادی زندگی قبل از همه گیری کرونا را باید مرهون پوشش وسیع واکسیناسیون در دولت سیزدهم دانست، رفع محدودیت‌های کرونایی و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نشان می‌دهد که وضعیت کرونا در کشور آرام است.

 

 

انتهای پیام///

 

ارسال دیدگاه