کد خبر:171678
پ
کوچکی نژاد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

بدقولی بانک‌ها در پرداخت وام‌های خُرد/ وزارت اقتصاد مسئول بسیاری از تخلفات و انحصارها در حوزه بانکی کشور است/ بانک‌ها در دریافت وثایق از مردم خلاف قانون عمل می‌کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه وزارت اقتصاد مسئول بسیاری از تخلفات و انحصارها در حوزه بانکی کشور است، نحوه عملکرد بانک‌ها در دریافت وثایق از مردم را خلاف قانون عنوان کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه وزارت اقتصاد مسئول بسیاری از تخلفات و انحصارها در حوزه بانکی کشور است، نحوه عملکرد بانک‌ها در دریافت وثایق از مردم را خلاف قانون عنوان کرد.

 

*** بدقولی بانک‌ها در پرداخت وام‌های خُرد

 
به گزارش سروش، به نقل از صنایع، جبار کوچکی نژادارم ساداتی با اشاره به بدقولی بانک‌ها در پرداخت وام‌های خُرد و بلوکه کردن درصدی از مبلغ وام پرداختی گفت:

وزارت امور اقتصاد و دارایی مسئول شکستن بسیاری از سنت‌ها، تخلفات و انحصارها در حوزه بانکی کشور است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در این زمینه قول‌هایی را به مردم و نمایندگان مجلس داده است و به صورت پیوسته نیز در رسانه‌ها از اقدامات خوب و موثر خود در زمینه بانک‌ها صحبت می‌کند اما این موضوع را مردم باید کاملا لمس کنند.

در صورتی که شاهدیم هنوز تخلفات بانک‌ها در بحث پرداخت وام‌خُرد و ازدواج ادامه دارد.

 

وی در ادامه بیان کرد:

بانک‌ها چه خصوصی و دولتی در زمان پرداخت وام‌ها درصدی از منابع را بدون پرداخت هیچ سودی در ازای آن چندین سال نگاه می دارند و از سوی دیگر در دریافت وثایق از مردم خلاف قانون عمل می‌کنند و هنوز مردم در حوزه‌های انتخابیه به نمایندگان مجلس مراجعه کرده و از بانک‌ها گلایه مند هستند.

 

*** در صورت ادامه عملکرد خلاف قانون بانک‌ها از ابزارهای نظارتی استفاده خواهیم کرد
 

به گزارش سروش، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تاکید کرد:

وزیر امور اقتصاد و دارایی باید به گزارشات مردمی توجه و به وعده‌های خود عمل کند، قطعا مجلس در صورت ادامه عملکرد خلاف قانون بانک‌ها به این موضوع ورود کرده و از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

بانک مرکزی نیز باید در جهت شکستن بن بست‌ها در مسیر پرداخت وام به مردم وارد عمل شده و اقدامات اساسی را انجام دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه