کد خبر:171682
پ
سردار ابوالفضل شکارچی
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح:

همکاری نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها برای تولید پهپادهای شناسایی

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از همکاری نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها برای تولید پهپادهای شناسایی خبر داد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از همکاری نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها برای تولید پهپادهای شناسایی خبر داد.

 

*** همکاری نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها 

 

به گزارش سروش، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی در رسانه ملی درباره سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تاجیکستان، گفت:

سفرهای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به کشورهای خارجی، تحت عنوان دیپلماسی دفاعی و امنیتی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی صورت می‌گیرد.این سفرها، دستاوردهای بسیار خوبی برای ما و کشورهای مقصد این سفرها دارد از جمله کشور تاجیکستان که اخیراً سرلشکر باقری به این کشور سفر کرد.

 

وی در مورد محورهای سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تاجیکستان اظهار داشت:

یکی از توافقات و موضوعات این سفر در رابطه با مبارزه با تروریسم منطقه‌ای و بین‌المللی بود. به ویژه اینکه آمریکا یکی از خواسته‌های توسعه تروریسم در منطقه و به ویژه کشورهای پیرامونی ما و کشورهای آسیای مرکزی است که توافق خوبی در این‌باره صورت گرفت. امنیت مرزها دیگر و برگزاری رزمایش مشترک با تاجیکستان جزو سایر موضوعات در دستور کار این سفر بود.

 

سردار شکارچی تاکید کرد:

 همکاری برای مقابله با جرایم سازمان یافته همچون مواد مخدر و امثال آن‌ها، تبادل آموزش بین نیروهای مسلح دو کشور و همچنین همکاری‌های منطقه‌ای جزو سایر موضوعات مطرح شده در این سفر بود. اهمیت این موضوعات به دلیل این است که هم تاجیکستان و هم جمهوری اسلامی ایران، کشورهای هم مرز با افغانستان هستند و به هر حال مشترکاتی در این زمینه داریم که باید همکاری‌های منطقه‌ای در راستای مسائل دفاعی و امنیتی صورت می‌گرفت.

 

به گزارش سروش، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پایان، افزود:

در حاشیه سفر سرلشکر باقری به تاجیکستان، یک کارخانه تولید پهپادهای شناسایی در تاجیکستان افتتاح شد.

با توجه به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تولید پهپاد این کارخانه صرفاً پهپادهای شناسایی را تولید خواهد کرد و در راستای همکاری‌های منطقه‌ای ما بسیار موثر خواهد بود. ما در حوزه پهپادی در منطقه دست برتر و بالاتر را داریم و همه نیازمندی‌های دفاعی و امنیتی خودمان را تامین می‌کنیم اما در ارتباط با سایر کشورها فعلاً برای صادرات یا تولید پهپادهای شناسایی در آن کشورها همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه داریم.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه