کد خبر:172049
پ
رضایی کوچی
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مقصران سانحه آبادان را از تریبون مجلس به مردم معرفی می‌کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد، مقصران سانحه آبادان را از تریبون مجلس به مردم معرفی می‌کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد، مقصران سانحه آبادان را از تریبون مجلس به مردم معرفی می‌کنیم.

 

*** مقصران سانحه آبادان را از تریبون مجلس به مردم معرفی می‌کنیم

 

به گزارش سروش، محمدرضا رضایی کوچی که به عنوان نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی به آبادان سفر کرده است ضمن تشریح جزئیات نشست صبح امروز ستاد بحران این سانحه و با اشاره به بسیج امکانات از سراسر کشور گفت:

با ورود تجهیزات جدید به آبادان، کار آواربرداری سرعت خواهد گرفت ضمن اینکه گزارش نحوه امدادرسانی دستگاه‌ها در خصوص سانحه متروپل در صحن مجلس قرائت شده و اشخاص و دستگاه‌های متخلف به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

 

وی درباره جزییات این نشست اظهار داشت:

امروز به نمایندگی از آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در خدمت مردم عزیز آبادان هستیم و جان باختن تعدادی از عزیزان در سانحه فرونشست ساختمان متروپل در این شهر را به مردم عزیز آبادان تسلیت می‌گویم.  

 

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برای تسریع نحوه امدادرسانی به مصدومان و آزادسازی افراد محبوس شده در این ساختمان، جلسه مدیریت بحران با حضور وزیر کشور تشکیل شد، گفت:

وزیر کشور در این مدت به طور مستمر با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه اعم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و مسئولان استانداری استان خوزستان در این منطقه حضور داشتند و در نشست امروز تصمیمات مطلوبی اتخاذ شد تا هر چه سریعتر بتوانیم افراد زنده محبوس شده و یا اجسادی باقی مانده در زیر آوار را خارج کرده و این ساختمان به سرعت تعیین تکلیف شود.

 

رضایی کوچی در ادامه افزود:

همچنین تصمیم گرفته شد یک سخنگوی واحد برای اطلاع‌رسانی صحیح در سطح جامعه انتخاب شود.

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد:

هم اکنون تعدادی از افرادی که تجربیات خوبی را در روند امدادرسانی در حادثه ساختمان پلاسکو کسب کرده بودند از تهران در شهر آبادان حضور پیدا کردند و همه امکانات و ظرفیت‌های موجود در کشور در حوزه امدادرسانی در آبادان مستقر هستند.

تجهیزات جدیدی به شهر آبادان منتقل شده و بنابراین تا چند ساعت آینده عملیات جدیدی آغاز شده و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود در سراسر کشور بسیج می‌شوند تا هر چه سریعتر این عملیات تکمیل شود.  

تاکید ما بر این است که از ظرفیت افرادی که در شهرداری تهران تجربه لازم در حوزه امدادرسانی را دارند نیز استفاده کنیم بنابراین امیدوارم به زودی این ساختمان تعیین تکلیف شود.  

 

رضایی کوچی در ادامه تاکید کرد:

ما گزارشی از نحوه امدادرسانی دستگاه‌ها و اشخاص و دستگاه‌هایی که در خصوص بروز این سانحه متخلف شناخته شده و قصوری داشته‌اند را تهیه کرده و دو هفته آینده در صحن مجلس قرائت خواهیم کرد؛ همچنین افراد متخلف را نیز به مردم و دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه