کد خبر:172499
پ
محسنی اژه‌ای
رییس قوه قضاییه:

نظارت ویژه سازمان بازرسی بر اجرای قانون جوانی جمعیت

رییس قوه قضاییه دستور نظارت ویژه سازمان بازرسی بر اجرای قانون جوانی جمعیت را صادر کرد.

رییس قوه قضاییه دستور نظارت ویژه سازمان بازرسی بر اجرای قانون جوانی جمعیت را صادر کرد.

 

*** قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت 

 

به گزارش سروس، محسنی اژه‌ای در جلسه پیگیری نحوه اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با تاکید بر اهمیت مقوله «جمعیت» به عنوان یکی از مؤلفه‌های قدرت و اقتـدار ملی، اظهار داشت:

مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به طور مکرر بر اهمیت موضوع جمعیت و تکثیر نسل تاکید داشته‌اند و اخیراً نیز در پیامی از تعبیر «آینده‌ هولناک پیری جمعیت» استفاده کرده‌اند.

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تصویب قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و اهمیت اجرای دقیق و همه‌جانبه این قانون توسط دستگاه‌های مسئول افزود:

همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید به اجرای هر چه بهتر و مطلوب‌تر قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» یاری رسانند و دستگاه قضایی نیز در اجرای این مهم، آماده ارائه هر نوع کمک و مساعدتی است.  

 

رئیس دستگاه قضا با اشاره به احساس تکلیفی که در بین دستگاه‌های مختلف برای اجرای همه‌جانبه قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ایجاد شده است، تصریح کرد:

مقوله جمعیت و تحدید نسل از جمله موضوعاتی است که چنانچه هر چه زودتر در قبال آن اقدامات عاجل انجام ندهیم، دیگر فرصت از دست می‌رود و جبران مافات ممکن نخواهد بود.    

 

قاضی‌القضات در ادامه تاکید کرد:

اکنون در بحث جمعیت و تکثیر نسل با یک امر ولایی، یک قانون و یک نظر جامع کارشناسی و متقن مواجه‌ایم بنابراین همه باید به تکالیف قانونی خود در این عرصه با جدیت عمل کنیم و تمام تلاش و جهد خود را برای اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» به‌کار ببریم.

 

محسنی اژه‌ای با یادآوری تکالیفی که برعهده سازمان بازرسی و معاونت پیشگیری قوه قضاییه در راستای پیگیری اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» گذاشته است، مجدداً به مسئولان سازمان و معاونت مزبور دستور داد با همه توان و جدیت مضاعف، نحوه اجرای قانون مربوط به جمعیت را پیگیری و دنبال و در صورت نیاز، مراتب را برای صدور دستورالعمل یا بخشنامه از سوی رئیس قوه قضاییه، اعلام کنند.    

 

به گزارش سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان به رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد:

سازمان بازرسی همچنان با اهتمام بر نحوه انجام وظایف و مسئولیت‌های قوه قضاییه و سایر دستگاه‌ها در زمینه اجرای قانون جوانی جمعیت نظارت ویژه کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه
همراه اول