کد خبر:173130
پ
تالارپشتی
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

چطور در صنایع هوافضا و هسته‌ای روز به روز پیشرفت می کنیم اما در تولید خودرویی که چهار چرخ دارد مانده‌ایم؟

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به پیشرفت روزافزون کشور در صنایع هوافضا و هسته‌ای از عدم توان تولید بایسته و شایسته خودروسازان داخلی انتقاد کرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به پیشرفت روزافزون کشور در صنایع هوافضا و هسته‌ای از عدم توان تولید بایسته و شایسته خودروسازان داخلی انتقاد کرد.

 

*** کنایه رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خودروسازان

 

به گزارش سروش، به نقل از صنایع، عزت الله اکبری تالارپشتی در همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه انتظارات مجلس از خودروسازان بالا است، افزود:

امروز شاهدیم در حوزه های مختلف هوافضا، نانو، بیوتکنولوژی، انرژی هسته‌ای، صنعت مشکی و غیره قله‌ها یک به یک توسط فرزندان این مرز و بوم فتح می‌شود، اما در خودرویی که چهار چرخ دارد با مشکل مواجه ایم که قابل قبول نیست.

 

 وی با تاکید بر اینکه اشکال کار در مدیریت ها و ساختارها است، تأکید کرد:

ساختار صنعت باید رقابتی باشد نه اینکه دولت تنها چند درصد ناچیز در خودروسازی  سهم داشته باشد اما بخواهد در کل مجموعه دخالت کند؛ این موضوعی است که شخص رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر صمت نیز آن را قبول دارند.

 

تالارپشتی در ادامه افزود:

اینکه در کشور ما تعداد زیادی شرکت دانش‌بنیان، همچنین اندیشمندان و شرکت‌های توانمند موجود باشد اما خودروسازان ما درگیر مسایل حاشیه‌ای باشند قابل قبول نیست و ما معتقدیم شما می‌توانید و باید خودتان را باور  کنید و بدرخشید.

بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب “برای رسیدن به دنیا باید میانبر بزنیم” و معتقدیم ملت ایران، مدیران و نیروی انسانی توانمند کشورمان قادر به انجام این مهم هستند.

 

*** اگر قطعه‌سازی قوی داشته باشیم، همه‌ چیز ساز خواهیم بود
 

به گزارش سروش، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با تاکید بر اینکه می توان کارهای مشترک زیادی انجام داد، به ظرفیت‌های عظیم خودروسازی و قطعه‌سازی کشور اشاره کرد و ادامه داد:

خودروسازان باید قطعه سازان را ارتقاء دهند، چرا که اگر قطعه‌سازی قوی داشته باشیم “همه چیز ساز” خواهیم بود.

 بر این اساس باید طرحی نو در انداخت و ساختاری نو برپا کرد و از تفکر دولتی فاصله گرفت تا تصمیمات خوبی در این صنعت بگیریم. 

رضایت ملت خط قرمز رهبر معظم انقلاب و مسوولان است و باید گفت ملت از تصمیمات خودروسازان راضی نیستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول