کد خبر:173770
پ
۴۱۸۵۰۰۲
نماینده سوریه در سازمان ملل:

آنکارا و تل‌آویو مانعِ تلاش‌ها برای برقراری ثبات در سوریه هستند

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد شدید از اقدامات تخریبی ترکیه و رژیم صهیونیستی در کشورش، عنوان کرد آنکارا و تل آویو مانع از تلاش برای برقراری ثبات در سوریه می شوند.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد شدید از اقدامات تخریبی ترکیه و رژیم صهیونیستی در کشورش، عنوان کرد آنکارا و تل آویو مانع از تلاش برای برقراری ثبات در سوریه می شوند.

 

*** آنکارا و تل‌آویو مانعِ تلاش‌ها برای برقراری ثبات در سوریه هستند

 

به گزارش سروش، «بسام صباغ» نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی از نقش آفرینی رژیم صهیونیستی و ترکیه در کشورش به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی ضمن تخریبی توصیف کردن اقدامات تهاجمی رژیم صهیونیستی و ترکیه در خاک سوریه، گفت: ترکیه و صهیونیسم مانع از تلاش‌های دمشق برای برقراری ثبات در نقاط مختلف سوریه می‌شوند.

این مقام سوری در ادامه اظهاراتش در این زمینه تصریح کرد: رژیم صهیونیستی اخیراً در اقدامی خصمانه فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار داد.

پر واضح است که حمله به فرودگاه دمشق پیامدهای سیاسی، انسانی، نظامی و اقتصادی خطرناکی دارد که تمامی مردم سوریه و کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

بسام صباغ همچنین عنوان کرد که کشورهای غربی هنوز هم به حمایت از تروریسم در سوریه ادامه می‌دهند.

 

وی گفت:

سیاست‌های تروریسم اقتصادی علیه سوریه از سوی غرب هنوز هم متوقف نشده است.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد همچنین از شورای امنیت این سازمان خواست تا تمامی اقدامات لازم در جهت جلوگیری از تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورش را انجام دهد. وی از سازمان ملل درخواست کرد به حضور غیرقانونی بیگانگان در خاک سوریه پایان دهد.

 

چندی پیش هم «بسام صباغ» با تاکید بر اینکه جنگ تروریستی و اشغالگری ترکیه و آمریکا باعث تشدید درد و رنج ملت سوریه شده است، افزود: اقدامات یکجانبه و تحمیلی غرب علیه سوریه منجر به کاهش کیفیت خدمات به افراد معلول و تشدید مضاعف درد و رنج آنها شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه