کد خبر:174019
پ
بیسبسیبسیب
مقام آمریکایی:

احتمال دیدار بایدن با نتانیاهو در سفر به سرزمین‎‌های اشغالی

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سفر خود به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی احتمالا دیدار و گفتگو خواهد کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سفر خود به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی احتمالا دیدار و گفتگو خواهد کرد.

 

*** احتمال دیدار بایدن با نتانیاهو در سفر به سرزمین‎‌های اشغالی

 

به گزارش سروش، تارنمای آکسیوس روز چهارشنبه به وقت محلی نوشت که سقوط کابینه رژیم صهیونیستی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا را مجبور خواهد کرد اقدام اعتدال ساز حساسی را در سفر آتی خود به سرزمین‌های اشغالی انجام دهد.

 این رسانه آمریکایی- اسرائیلی با بیان اینکه سفر بایدن سه ماه پیش از آغاز انتخابات رژیم صهونیستی  انجام می شود، افزود که  بقای کابینه نفتالی بنت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق این رژیم  را به حاشیه راند، اولویت اصلی دولت بایدن در مورد سیاست آن در قبال اسرائیل بود.

 

این رسانه آمریکایی – صهیونیستی ادامه داد:

در طول سال گذشته، بایدن از نزدیک با بنت همکاری کرده و میزبان او در کاخ سفید بوده است اما هنگامی که رئیس جمهوری آمریکا در ۱۳ ژوئیه به سرزمین های اشغالی سفر می کند، یائیر لاپید نخست وزیر موقت اسرائیل از وی استقبال خواهد کرد.

 

یک مقام ارشد آمریکایی گفت بایدن احتمالا با بنیامین نتانیاهو، رقیب سیاسی اصلی لاپید و رهبر مخالفان نیز دیدار خواهد کرد.

 

آکسیوس ادامه داد:

رابطه بایدن و نتانیاهو به ۴۰ سال پیش می رسد و فراز و نشیب های خود را داشته اند. اظهارات بایدن در مورد شهرک‌سازی‌های جدید در بیت‌المقدس شرقی هنگامی که وی معاون باراک اوباما رئیس‌جمهوری وقت آمریکا بود، باعث بروز تنش با نتانیاهو شد.

 

این رسانه آمریکایی- صهیونیستی افزود:

بایدن پس از آنکه به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد، یک ماه زمان صرف کرد تا با نتانیاهو تماس بگیرد. اگرچه بنت دیگر نخست وزیر نیست، اما مقامات اسرائیلی می گویند که او احتمالا با بایدن دیدار خواهد کرد و در برخی از رویدادهای این سفر در کنار لاپید حضور خواهد داشت.

 

این رسانه آمریکایی – صهیونیستی اضافه کرد:

انتظار می‌رود که لاپید در ماه سپتامبر – یک ماه قبل از انتخابات اسرائیل – برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند و احتمالا سعی خواهد کرد دیدار دیگری با بایدن در حاشیه  این رویداد داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول