کد خبر:174548
پ
۱۶۹۷۵۸۷۶۳
 فرمانده کل سپاه:

«حفاظت اطلاعات» از مؤثرترین ارکان قدرتمند در جنگ اطلاعاتی است

 فرمانده کل سپاه با بیان این‌که حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با سرویس‌های مجرب اطلاعاتی و امنیتی استکبار است که فروپاشی رژیم‌های بسیاری را در کارنامه پلیدشان دارند، تأکید کرد دشمن سپاه را نقطه شکل‌گیری همه شکست‌های خود می‌داند و به همین علت روی این نهاد قدرتمند و مردمی متمرکز شده است.

 فرمانده کل سپاه با بیان این‌که حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با سرویس‌های مجرب اطلاعاتی و امنیتی استکبار است که فروپاشی رژیم‌های بسیاری را در کارنامه پلیدشان دارند، تأکید کرد دشمن سپاه را نقطه شکل‌گیری همه شکست‌های خود می‌داند و به همین علت روی این نهاد قدرتمند و مردمی متمرکز شده است.

 

*** معارفه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه 

 

به گزارش سروش، آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه با حضور سردار سرلشکر پاسدار پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا و جمعی از فرماندهان و مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه و جامعه اطلاعاتی کشور در محل ستاد سازمان حفاظت اطلاعات سپاه برگزار شد.

در این مراسم با قرائت حکم فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) توسط سردار شیرازی مسئول دفتر نظامی فرماندهی کل قوا، سردار سرتیپ پاسدار دکتر مجید خادمی به سمت «رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه» منصوب شد و از مجاهدت‌های صادقانه و تلاش‌های ارزنده سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظمی در سازمان حفاظت اطلاعات طی ۱۴ سال گذشته که موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگی در حوزه صیانت از سپاه و امنیت کشور، بازدارندگی از تهدیدات دشمن، نفوذ و جاسوسی رقم زده بود، تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

*** «حفاظت اطلاعات» از مؤثرترین ارکان قدرتمند در جنگ اطلاعاتی است

 

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در این مراسم ضمن قدردانی و تشکر از رییس سابق سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، گفت:

انقلاب اسلامی توانسته است قلمرو نفوذ خود را به اعماق جغرافیای عالم گسترش دهد. پدیده بسط و نفوذ انقلاب اسلامی که خطرناک‌ترین و خطر آفرین‌ترین خبر و واقعیت اسلام و بشریت برای دشمن بود به فضل الهی از درون مجاهدت‌های سخت و طاقت فرسا و شهادت‌های بزرگ و وفاداری‌ها و مجاهدت‌های جاودان به یک واقعیت مسلّم روی زمین تبدیل شد و امروز آنچه که اتفاق افتاده است درهم‌تنیدگی این قلمرو نفوذ بین ما و دشمنان است.

 

وی ناکام سازی اراده و نقشه های دشمن از جمله عبور از تحریم های اقتصادی، انزوا بخشی سیاسی، نبرد اطلاعاتی، جنگ روانی، ارعاب نظامی و مسائلی از این دست را از جمله  نقش آفرینی سپاه در کنار دیگر قوای نظام قلمداد و افزود:

اعتبار قدرت به اندازه آن نیست بلکه به میزان، شدت و جغرافیای نفوذ است و این موضوع به یک حقیقت جاری و مورد قبول همه جهان تبدیل شده است.

 

فرمانده کل سپاه درهم شکستن اراده و اقتدار دشمن در توقیف کشتی “استنا ایمپرو ” انگلیسی، انهدام پهپاد متجاوز راهبردی جاسوسی  آمریکا، دستگیری تفنگداران آمریکایی، حمله موشکی  به پایگاه آمریکایی عین الاسد و برخی اقدامات دیگر را از  نقش‌آفرینی‌های غرور انگیز سپاه در برابر دشمن توصیف کرد.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

وقتی دشمن قادر به تکمیل پروژه عظیم دولت‌سازی خود نیست، وقتی که رژیم صهیونستی راهبرد از نیل تا فرات را در سر می‌پروراند اما هم اکنون در دیواره‌های عظیم بتنی دور خود محبوس شده است، این یعنی توازن اقتدار به نفع اسلام و انقلاب اسلامی تغییر کرده است.

 

سرلشکر سلامی یادآورشد:

دشمن می‌خواهد اعتماد به نفس را از ما بگیرد و ما را از درون تهی کند و نگاه و اعتبار خودمان را اول از چشم خودمان بیاندازد.

این خطرناک‌ترین و مرموزانه‌ترین نوع تهاجم است و برای همین ما از همه فرماندهان، مسئولان و همه پاسداران می‌خواهیم این داستان موهوم  دشمن را ابطال کنند.

 

فرمانده کل سپاه افزود:

نبرد اطلاعاتی، جاری‌ترین، مستمرترین، واقعی‌ترین و نزدیک‌ترین جنگی است که ما سال‌هاست در آن قرار داریم و یقیناً سالیان متمادی دیگری تا اثبات کامل نظام‌های استکباری و غروب خورشید آنها در مغرب زمین قطعاً استمرار خواهد داشت و حفاظت اطلاعات یکی از مؤثرترین ارکان و ساختارهای قدرتمند ما برای در هم شکستن اراده، آرزو و آبروی دشمن در عرصه جنگ اطلاعاتی است.

 

وی تأکید کرد:

دشمن سپاه را نقطه شکل‌گیری همه شکست‌ها  و امتداد اراده نظام برای درهم شکستن خود می‌داند و بر همین اساس است که روی این نهاد قدرتمند و مردمی متمرکز شده است.

 

سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد:

حفاظت اطلاعات ما درگیر یک رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های مجرب و کارآزموده اطلاعاتی و امنیتی استکبار است که فروپاشی رژیم‌های بسیاری را در کارنامه پلید خود دارند و در این راه از ابزار های پیچیده و تکنیک‎‌های مبتکرانه، متغییر و دائما نوشونده برخوردارند.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بیشترین تجربیات موفق دشمن ما در عمل سرویس‌های اطلاعاتی اوست؛ گفت:

این بخش عمل دشمن کاملا جدی و قابل اتکا است اما اگر نتوانسته اند به اعماق نقاط مختلف نیروهای مسلح راه یابند ناشی از مجاهدت ها و  تلاش‌های شبانه روزی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و سپاه ماست که راه را بر چشمان و گوش‌های آنها بسته است.

 

وی حفاظت اطلاعات را متکی بر دو پدیده دانسته و افزود:

پدیده اول شناخت دشمن، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و ابزارهای او است که به عرصه و مبانی اطلاعاتی نیاز دارد؛ پدیده دوم شناخت استعدادهای خودی است و کار حفاظت حائل شدن در میان این دو پدیده است که اجازه ارتباط‌گیری نیروهای خودی با دشمن و دور زدن  و ارتباط‌گیری دشمن با نیروهای خودی را نمی‌دهد.

 

سرلشکر سلامی در پایان با ابراز اطمینان از موفقیت دوره جدید مدیریتی سازمان حفاظت اطلاعات سپاه یادآور شد:

حفاظت اطلاعات مدرن و پیشرفته حفاظت اطلاعاتی است که ابزارهای اطلاعاتی مورد نیاز خود را خودش می‌سازد و این چیزی نیست که از طریق تبادل به دست آید. عرصه این نبرد عرصه نبردهای پنهان است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه