اخبار برگزیده

کد خبر:177514
پ
عنابستانی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اجرای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا ماه آینده/ تغییر مصوبه از سوی هیات دولت خلاف قانون است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اجرای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا ماه آینده خبر داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از اجرای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا ماه آینده خبر داد.

 

*** افزایش حقوق بازنشستگان 

 

به گزارش سروش، علی اصغر عنابستانی در مورد نتیجه بررسی‌های صورت گرفته برای اعمال افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که برخی معتقدند مسکوت مانده است، گفت:

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نباید مسکوت گذاشته شود و مجلس به عنوان قوه نظارتی از حق مردم کوتاه نمی‌آید بنابراین قانون در این زمینه باید به طور دقیق اجرا شود.

 

وی در ادامه افزود:

آنچه مسلم است مصوبه‌ای در شورای عالی کار برای افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب رسیده و بعد به دولت ارسال شده است که نظر مخالف یا موافق خود را اعلام کند اما هیات دولت این مصوبه را تغییر داده که خلاف قانون است.

بر اساس قانون تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم صورت بگیرد و رقم  ۱۰ درصدی که در نظر گرفته شده بود متناسب با تورم تشخیص داده نشد و توسط هیات تطبیق با مقررات بررسی شده و این مغایرت اعلام شد و دولت نیز موظف است آن را اجرا کند.

حسب اعلام تامین اجتماعی، دولت تعیین تکلیف پیرامون این موضوع را به این سازمان محول کرده است و تامین اجتماعی نیز باید بر اساس قانون خود، نسبت به این مصوبه تصمیم بگیرد و به آن عمل کند.

 

*** اجرای افزایش حقوق تا ماه آینده
 

به گزارش سروش، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان، اظهار داشت:

بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق با قانون تامین اجتماعی تعیین تکلیف می‌شوند و هیچ ابهامی نیز در این زمینه وجود ندارد کما اینکه رییس سازمان تامین اجتماعی در نشست هفته گذشته کمیسیون اجتماعی قول داد که تا ماه آینده افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به همراه مبلغ ۵۵۰ هزار تومان اجرا خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه