اخبار برگزیده

کد خبر:177525
پ
ولی اسماعیلی
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

بلاتکلیفی چند میلیون نفر به دلیل بی‌برنامگی و سهل انگاری در وزارت کار/ دولت هر چه سریع‌تر وزیر این وزارتخانه مهم را انتخاب کند/ برخورد قانونی با وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی در صورت عدم تعیین تکلیف حقوق سایر سطوح بازنشستگان

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه چند میلیون نفر به دلیل بی‌برنامگی و سهل انگاری در وزارت کار بلاتکلیف هستند، از برخورد قانون با وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی در صورت عدم تعیین تکلیف حقوق سایر سطوح بازنشستگان خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه چند میلیون نفر به دلیل بی‌برنامگی و سهل انگاری در وزارت کار بلاتکلیف هستند، از برخورد قانون با وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی در صورت عدم تعیین تکلیف حقوق سایر سطوح بازنشستگان خبر داد.

 

*** بلاتکلیفی در وزارت کار

 

به گزارش سروش، ولی اسماعیلی با بیان اینکه بی برنامگی و رها شدن کارها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اوج خود رسیده است، گفت:

متاسفانه بعد از گذشت ۵ ماه از سال هنوز در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصمیم قطعی اعلام نشده است و با سهل انگاری سازمان تامین اجتماعی و گذشت چندین ماه همچنان چند میلیون نفر در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه شرعی و قانونی مجلس نظارت بر اجرای قانون است، ادامه داد:

آیا این وضعیت جز مدیریت ضعیف عنوان دیگری می‌تواند داشته باشد، آیا ما نمایندگان ملت جوابی مستدل برای موکلان، مردم و بازنشستگان گرانقدرمان داریم؟

کمیسیون تخصصی اجتماعی هم با تشکیل کمیته ارزیابی و نظارت و هم تعیین اعضای هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی قطعا به وظایف قانونی و شرعی خود عمل خواهد کرد و به هیچ وجه در برابر منافع ملت با احدی تعارف نخواهیم داشت.

 

*** انتخاب اعضای هیات رئیسه ‌تیم تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی
 

به گزارش سروش، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان و با تاکید بر اینکه دولت انقلابی حجت الاسلام رئیسی نباید تاوان مدیریت ضعیف افراد بی تجربه را بدهد، تصریح کرد:

ما در نشست سه شنبه آتی کمیسیون اجتماعی اعضای هیات رئیسه ‌تیم تحقیق و تفحص را انتخاب خواهیم کرد تا هر چه سریع تر در سازمان تامین اجتماعی مستقر شوند و انتظار داریم سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفته بعد تکلیف حقوق سایر سطوح را معلوم نماید در غیر این صورت از تمام ظرفیت قانونی خود برای اجرای قانون مخصوصا در مورد وزرایی که عضو هیات امنای تامین اجتماعی هستند، استفاده خواهیم کرد.

معرفی هر چه سریعتر وزیر برای وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی که یکی از مهم ترین وزارتخانه‌ها در مورد معیشت مردم، بازنشستگان و کارگران و … بوده انتظار مجلس از دولت انقلابی است.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه