اخبار برگزیده

کد خبر:179707
پ
۱۶۹۹۱۳۳۲۴
مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا

آمریکا جنگ اوکراین را فرصتی برای به زانو درآوردن روسیه می‌داند

مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و لندن تمایلی به پایان یافتن بحران اوکراین ندارند، عنوان کرد آمریکا جنگ اوکراین را فرصتی برای به زانو درآوردن روسیه می‌داند.

مقام سابق وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و لندن تمایلی به پایان یافتن بحران اوکراین ندارند، عنوان کرد آمریکا جنگ اوکراین را فرصتی برای به زانو درآوردن روسیه می‌داند.

 

*** آمریکا جنگ اوکراین را فرصتی برای به زانو درآوردن روسیه می‌داند

 

به گزارش سروش، ویتون در مصاحبه با شبکه «فاکس بیزینس» افزود:

آمریکا و انگلیس نمی‌خواهند اوکراین و روسیه درباره پایان جنگ به توافق برسند چون این فرصت خوبی برای فرسوده شدن قدرت و توانایی مسکو است.

 

این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، گفت:‌

معتقدم متاسفانه وضعیت و شرایط فعلی برای یک دوره طولانی مدت تداوم خواهد داشت. اوکراین می‌تواند توافقی را امضا و خونریزی را متوقف کند اما فکر می‌کنم در وهله نخست، آمریکا و سپس انگلیس نمی‌خواهند جنگ و بحران اوکراین به پایان برسد.

 

وی تاکید کرد:

به نظر من آمریکا و انگلیس ادامه این وضعیت را فرصت بزرگی برای فرسایش روسیه می‌دانند و تعداد افرادی که در این جنگ کشته می‌شوند برای آنها اهمیت ندارد.

 

ویتون خاطر نشان کرد:

اوکراین اساس و مبنایی برای چشم پوشی از بخشی از خاک خود دارد که ساکنان آن از نژاد روس هستند و به زبان روسی صحبت می‌کنند.

به گزارش سروش، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) و تنها یک روز پیش از آغاز جنگ اوکراین، شورای اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام نخستین بسته تحریمی را علیه روسیه تصویب کرد.

پوتین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیات نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه