اخبار برگزیده

کد خبر:179877
پ
علی جدی
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

شرایط واگذاری خودروسازی‌ها/ اگر بازار خودرو انحصاری نباشد، بخش خصوصی ناچار به بهبود کیفیت و کاهش قیمت است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تشریح شرایط واگذاری خودروسازی‌ها تاکید کرد، اگر بازار خودرو انحصاری نباشد، بخش خصوصی ناچار به بهبود کیفیت و کاهش قیمت است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تشریح شرایط واگذاری خودروسازی‌ها تاکید کرد، اگر بازار خودرو انحصاری نباشد، بخش خصوصی ناچار به بهبود کیفیت و کاهش قیمت است.

 

*** واگذاری خودروسازی‌ها

 

به گزارش سروش، علی جدی درباره شرایط واگذاری خودروسازی‌ها، اظهار داشت:

هدف از واگذاری، بهبود شرایط صنعت خودروسازی است و برای تحقق این مهم باید موضوعاتی مانند اهلیت‌سنجی مدنظر قرار گیرد تا اتفاقاتی نظیر تعطیلی این شرکت‌ها رخ ندهد.

 

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی برای مشارکت، افزود:

تاکید ما برای واگذاری خودروسازی‌ها بهبود کیفیت، کاهش هزینه‌های تولید و… است و در تمامی نشست‌هایی که با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم، ویژگی‌های مربوط به افرادی که خودروسازی‌ها به آن‌ها واگذار می‌شود را برشمردیم.

 

*** اگر بازار خودرو انحصاری نباشد، بخش خصوصی ناچار به بهبود کیفیت و کاهش قیمت است
 

جدی درباره اینکه آیا با واگذاری خودروسازی‌ها، بخش خصوصی پاسخگو خواهد بود، اضافه کرد:

اگر بازار انحصاری نباشد و فضایی رقابتی ایجاد شود، بخش خصوصی ناچار است برای ماندگار شدن اقدامات لازم در زمینه بهبود کیفیت و کاهش قیمت گام بردارد در غیر این صورت زمین گیر خواهد شد.

 

به گزارش سروش، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، تصریح کرد:

دولت باید مسیر صنعت خودروسازی را به گونه‌ای تعریف و تنظیم‌گری کند تا پس از واگذاری خودروسازی‌ها، بخش خصوصی تحرک لازم را داشته باشد و صرفا بازار بکر انحصاری در اختیار این بخش قرار نگیرد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه