اخبار برگزیده

کد خبر:179968
پ
طاهری
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ضعف صنعت خودروسازی کشور در حوزه تکنولوژی/ جهش صنعت خودروی کشور در گروی مدیریت مناسب

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف صنعت خودرو کشور، تاکید کرد اگر مدیریت مناسبی در صنعت خودرو صورت گیرد جهش مناسبی در این صنعت اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف صنعت خودرو کشور، تاکید کرد اگر مدیریت مناسبی در صنعت خودرو صورت گیرد جهش مناسبی در این صنعت اتفاق خواهد افتاد.

 

*** جایگاه خودروهای تولید شده داخلی در جهان

 

به گزارش سروش، به نقل از صنایع، مصطفی طاهری درباره جایگاه خودروهای تولید شده داخلی در جهان، گفت:

ما تجربه خودروسازی خوبی داریم به این معنا که قدمت خودروسازی در کشور مناسب است از سوی دیگر دارای نیروی انسانی کارآزموده و شرکت‌های دانش بنیانی که موجب ارتقا می‌شوند، هستیم.

با وجود اینکه کشور دارای زیرساخت‌های مهم در خودروسازی است اما در موضوعاتی مانند تکنولوژی ضعیف است.

 

وی با بیان اینکه در صنعت خودروسازی نقاط ضعف و قوت داریم، اضافه کرد:

به نظرم نقاط قوت یعنی دانش و نیروی انسانی، بیشتر است به این معنا که نقاط بالقوه به بالفعل تبدیل نشده و اگر مدیریت مناسبی صورت گیرد، می‌تواند جهش خوبی در این زمینه رخ دهد.

 

*** ظرفیت‌های صنعت خودروسازی کشور
 

به گزارش سروش، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، اضافه کرد:

در حال حاضر ظرفیت خوبی در صنعت خودروسازی ایجاد شده است به این معناکه اگر خودرو براساس همه ظرفیت موجود تولید شود، می‌تواند علاوه بر نیاز بازار داخلی، منطقه را نیز تحت پوشش قرار دهد اما از نظر کیفی عقب ماندگی جدی داریم و قادر به رقابت حتی با کشورهای هم رده با خودمان نیستیم و اگر مصرف داخل را حذف کنیم نمی‌توانیم با کشورهای دیگر رقابت کنیم بنابراین باید باید تلاش بیشتری در حوزه کیفی به ویژه در موضوع R and D انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه