- سروش - https://sorooshnews.com -

دستگیری هکر بیش از ۱۲۰۰ اکانت اینستاگرام در کرج

دستگیری هکر

رئیس پلیس فتای استان البرز از دستگیری هکر بیش از ۱۲۰۰ اکانت اینستاگرام در کرج خبر داد.

 

*** هک حساب کاربری اینستاگرام

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، سرهنگ محمد اقبالی با اعلام این خبر، اظهار کرد:

در پی ارجاع چند فقره پرونده به پلیس فتا استان البرز مبنی بر هک حساب کاربری اینستاگرام و ارسال لینک جعلی فیشینگ برای فالوئر‌های آن‌ها و کلاهبرداری از این طریق، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد حساب کاربری شاکی مورد دسترسی غیر مجاز قرار گرفته و از جانب وی لینک جعلی فیشینگ برای فالور‌ها ارسال شده که موجب برداشت حساب و ایجاد شکایت متعددی در سراسر کشور برای وی شده است.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه کلاهبرداران مبالغ کلاهبرداری شده را به حساب‌های متعدد واریز کرده بودند شناسایی آن‌ها با انجام اقدامات پلیسی گسترده میسر شد که با دعوت از صاحب حساب نامبرده اعلام کرد که کارت خود را در اختیار بردار کوچک خود قرار داده و از موضوع بی اطلاع است.

 

*** دستگیری هکر بیش از ۱۲۰۰ اکانت اینستاگرام در کرج

 

سرهنگ اقبالی تصریح کرد: متهم که با اطلاع از دعوت برادرش به پلیس فتا [2] گریخته بود با انجام اقدامات پلیسی ماموران در یکی از روستا‌های حاشیه استان شناسایی شده و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد:

متهم در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری بود، اما پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات، چاره‌ای جز اعتراف نیافته و به سرقت اطلاعات حساب افراد اقرار کرد.

وی گفت: متهم پس از سرقت اطلاعات حساب افراد، آن‌ها را در اختیار یکی از دوستان مجازی خود قرار می‌داد و او نیز پس پولشویی و انتقال متعدد وجوه در حساب‌های مختلف سهم وی را برایش ارسال می‌کرد.

سرهنگ اقبالی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شده متهم ۱۲۸۳ حساب کاربری اینستاگرام شهروندان را هک کرده و شش لینک جعلی فیشینگ نیز طراحی کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس استان البرز در پایان، اظهار کرد:

تلاش برای شناسایی [3] و دستگیری هکر همدست متهم ادامه دارد.

انتهای پیام///