- سروش - https://sorooshnews.com -

رفع مشکلات کشور در گرو پیوند دانشگاه و صنعت است

دانشگاه

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری، رفع مشکلات کشور را در گرو پیوند دانشگاه و صنعت دانست.

 

*** ۲۵ استان کشور در ابتدای سال ۹۸ درگیر سیل بوده‌اند

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، محمود واعظی در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه گرمسار، اظهار داشت:

مشکلات کشور در سال ۹۷ قابل توجه بود اما، در سال ۹۸ این دغدغه‌ها به مراتب کمتر شد و در تمام حوزه پیشرفت‌های قابل قبولی را شاهد بودیم.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه ۲۵ استان کشور در ابتدای فروردین امسال درگیر سیل بوده‌اند، افزود:

با وجود مشکلات حاکم بر جامعه بلایای طبیعی موجب شد، منشاء همبستگی شد و این وحدت در تمام بخش‌ها شکل گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: برخی از طبقه متوسط و پایین جامعه اکنون مشکل اقتصادی دارند اما این مشکلات نسبت به آن چه که دشمن پیش‌بینی می‌کرد، کمتر است.

وی اضافه کرد: اقتدار ایران اسلامی اکنون به مراتب نسبت به سال‌های گذشته بیشتر است و در سازمان ملل متحد سران کشورهای مختلف به دلیل عزت ایران به دیدار رئیس‌جمهوری می‌آمدند.

 

*** همبستگی مشکلات کشور را برطرف می‌کند

 

واعظی در ادامه سخنانش با تاکید بر این که با همبستگی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد گفت: دشمنان تلاش کردند که ما نتوانیم نفت خود را به فروش برسانیم اما این کار را می‌کنیم و هنوز هم نمی‌دانند که ایران چگونه نفت می‌فروشد.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه رفع مشکلات کشور در گرو پیوند دانشگاه و صنعت است، افزود: ایران را برای واردات مواد اولیه برای تولید کالا تحریم کردند اما با اتکای توان داخلی و ورود نخبگان بخشی از این مواد در کشور تولید می‌شود.

واعظی تصریح کرد: دشمن ممکن است برای ایران مشکل ایجاد کند اما نمی‌تواند کشور را درگیر کند و مسئولان با تمام وجود برای خدمت به مردم تلاش می‌کند. وی گفت: حضور سه میلیون نفر از ایران در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی نماد عزت و اقتدار جهان اسلام است و کنگره بزرگ اقتدار جهان اسلام با حضور ۱۰۰ کشور جهان در کربلای معلا در حال برگزاری است.

 

*** رفع مشکلات زیرساختی و عمرانی استان سمنان

 

وی با اشاره به آمار بدست آمده از بخش‌های مختلف استان سمنان، بیان داشت:

براساس آمار در حق استان سمنان در بخش‌های مختلف کم لطفی شده است و پس از بازنشستگی استاندار سابق، انتخاب استاندار با اولویت رفع مشکلات زیرساختی و عمرانی در دستور کار برای سمنان قرار گرفت.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری ادامه داد: برای جبران برخی عقب ماندگی‌های استان سمنان اقدام شود و مسئولان با تلاش روزافزون برای خدمت به مردم تلاش کنند.

واعظی تصریح کرد: در استان سمنان فضا برای خدمت و رفع مشکلات عمرانی و زیرساختی در بین مسئولان وجود دارد و این رویه برای توسعه منطقه ادامه یابد.

 

*** گرمسار می‌تواند معین تهران شود

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: گرمسار ظرفیت و امکانات خوبی برای معین‌شدن کلانشهر تهران را دارد و دولت برای این بخش برنامه دارد.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری بیان داشت: در دولت تدبیر و امید یکی از اهداف آن بود که تلاش‌ کنیم که رفع مشکلات زیرساختی باشد و از اقدام‌های عوام فریبانه دوری شود.

واعظی با بیان اینکه رفع مشکلات کشور در گرو پیوند دانشگاه و صنعت است، افزود: رئیس‌جمهوری در توجه به دانشجویان نگاه ویژه‌ای دارد و دکتر روحانی برای رفع مشکلات دانش آموختگان دانشگاهی دغدغه دارد.

وی اضافه کرد: توجه به مهارت و رفع مشکلات زیرساختی در دانشگاه‌ها در اولویت قرار دارد و سال به سال وضع دانشگاه‌های کشور در بخش‌های مختلف ارتقا پیدا کرده است.

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه کشور زمانی می‌تواند به توسعه برسد که دانشجویان [2] به کسب مهارت و مسائل علمی و پژوهشی توجه داشته باشند، اظهار داشت:

راه حل رفع فشارهای خارجی با توجه به برخورداری ایران [3] اسلامی از ظرفیت و منابع قابل توجه را باید در داخل کشور جستجو کرد.

 

*** راهبرد رفع مشکلات کشور توجه به دانش‌بنیان‌ها و بومی‌سازی علم است

 

محمود واعظی همچنین در حاشیه افتتاح چند طرح آموزشی و عمرانی دانشگاه گرمسار در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

راهبرد رفع مشکلات کشور توجه به دانش‌بنیان‌ها و بومی‌سازی علم است و برای اجرای این برنامه‌ها اقدام‌های خوبی در سال‌های گذشته انجام شده است.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری نسبت به آموزش رویکردهای مهارتی در کنار توجه به مسایل علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها دغدغه دارد و دانشگاه‌های کشور برای تحقق این امر در تلاش هستند.

 

*** رفع مشکلات کشور در گرو پیوند دانشگاه و صنعت است

 

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری بیان داشت: رفع مشکلات کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی و توسعه‌ای در گرو پیوند اجتماع و صنعت با دانشگاه است.
واعظی ادامه داد: توسعه اقتصادی در کشور با تکیه بر مسایل علمی و پژوهشی شدت می‌گیرد و باید به رویکردهای علمی به معنی واقعی توجه شود.
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری در پایان اظهار کرد:

در بحث آب، ریل و توسعه دانشگاه‌ها در نشست امروز تدابیری اندیشیده شد و با برنامه ریزی اصولی برای رفع مشکلات در استان سمنان اقدام می شود.

 

*** اطلاعات استان گرمسار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان واقع‌شده است و بر اساس سرشماری سال ۹۵ این شهرستان ۷۷ هزار و ۴۲۱ نفر در ۲۵ هزار و ۵۸۵ خانوار دارد که شامل ۳۹ هزار و ۱۷۲ نفر مرد و ۳۸ هزار و ۲۴۹ نفر زن و ۶۲ هزار و ۱۹۰ جمعیت شهری و ۱۵ هزار و ۲۳۱ جمعیت روستایی است.

 

انتهای پیام///