- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

تشکیل گروه‌های ویژه شناسایی واحدهای نیازمند به نقدینگی در کشور

واحدهای نیازمند نقدینگی

رئیس کل بانک مرکزی دستور تشکیل گروه‌های ویژه شناسایی واحدهای نیازمند به نقدینگی در کشور را صادر کرد.

 

*** تشکیل گروه‌های ویژه شناسایی واحدهای نیازمند نقدینگی

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، عبدالناصر همتی در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل بانک‌ها، با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، از روند بهبود عملکرد بانک‌ها درخصوص سود بانکی، تسهیلات و اجتناب از اضافه‌برداشت و نیز آرامش بازار پول که به همت عمده بانک‌ها محقق شده است، از تلاش مدیریت و کارکنان نظام بانکی قدردانی کرد.

رئیس کل بانک مرکزی [2]، با اشاره به اینکه بانک مهم‌ترین نهاد برای جذب پس‌اندازهای مردم است و سپرده‌گذاران [3] عمده آن صندوق‌های بازنشستگی و بیمه‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند، سهم سپرده‌گذاری مردمی در سپرده‌ها را بسیار قابل ملاحظه دانست و ارتقا و استحکام بانک‌ها را در راستای اقتصاد کلان کشور قلمداد کرد.

 

*** اهمیت نقش بانک‌ها در تامین مالی طرح‌های بزرگ

 

وی همچنین بر اهمیت نقش بانک‌ها در تامین مالی طرح‌های بزرگ اشاره و با توجه به شرایط اقتصادی کشور اهمیت پشتیبانی از تولید را مورد تاکید قرار داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی بر رونق تولید و با توجه به نیازهای واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش پیشنهاد کرد بانک‌ها گروه‌های ویژه‌ای زیر نظر مدیرعامل تشکیل داده و واحدهای نیازمند نقدینگی را شناسایی و تامین کنند.

 

 

انتهای پیام///