- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

آخرین مراحل تهیه و تنظیم بودجه سال ۹۹ / طرح افزایش حداقل ۱۵ درصدی حقوق‎ها قطعا اجرایی خواهد شد

خسارات سیل

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به این که تهیه و تنظیم بودجه سال ۹۹ در آخرین مراحل اجرایی است از اجرای قطعی طرح افزایش حداقل ۱۵ درصدی حقوق‎ها خبر داد.

 

*** آخرین مراحل تهیه و تنظیم بودجه سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم افتتاح مسکن مددجویان در تولم شهر صومعه سرا در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از کمبودهایی است که در صندوق‌های بازنشستگی وجود دارد.

وی اظهار کرد: بعد از این رقم؛ بخش آموزش و پژوهش است که در حد ۷۴ هزار میلیارد تومان است که این نشان می‌دهد که نگاه دولت در توزیع منابع مالی عمدتا به سمت امور رفاهی مردم است.

وی اظهار کرد: البته این رقم نیز برای رفاه متناسب با شان مردم ناکافی است اما بیش از این امکان پرداخت نداریم و افزایش و بزرگی سهم امور رفاهی در بودجه نشانگر نوع نگاه نظام و دولت [2] به این امر است.

نوبخت گفت: برای سال ۹۹ نیز در آخرین مراحل تهیه و تنظیم بودجه هستیم و همانطوری که در قبل از پانزدهم آبان‎ماه گزارش بودجه [3] شرکت‌های دولتی را تقدیم مجلس کردیم تا پانزدهم آذر ماه نیز بودجه سال آینده را با وجود همه تحریم‌های ظالمانه و غیر انسانی که از سوی دشمنان ملت در حال اعمال است، خواهیم داد.

 

*** طرح افزایش حداقل ۱۵ درصدی حقوق‎ها

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برنامه حداقل ۱۵ درصدی افزایش حقوق‎ها گفت:

هر آنچه که امسال برای امور رفاهی و حقوق و دستمزد کارکنان پرداخت خواهیم کرد، سال آینده با وجود همه تحریم‌ها و استمرار آن‌ها حداقل ۱۵ درصد پرداخت به کارکنان دولت، بازنشستگان و همچنین مددجویان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از سوی دولت افزایش خواهد یافت.

 

*** برنامه‌های کاری سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به گیلان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک‌هزار واحد مسکن مددجویی در گیلان بطور همزمان در تولم شهر صومعه‌سرا با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به بهره‌برداری رسید.

افتتاح ساختمان دانشکده جدید کشاورزی، کلنگ‌زنی زورخانه رشت در مجموعه ورزشی شش‌هزار نفری، بازدید از کتابخانه مرکزی رشت و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور به گیلان است.

 

 

انتهای پیام///