- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

توزیع ۵۰ تن گوشت قرمز در مناطق سیل‌زده/ تلف‌شدن ۶۱۰۰ راس دام روستایی بر اثر سیل

خوراک دام

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به توزیع ۵۰ تن گوشت قرمز در مناطق سیل‌زده از تلف‌شدن ۶۱۰۰ راس دام روستایی بر اثر سیل خبر داد.

 

*** توزیع ۵۰ تن گوشت قرمز در مناطق سیل‌زده

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، به نقل از خبرگزاری روستا، حسن عباسی معروفان با اعلام این خبر، اظهار داشت:

در دو شهرستان چابهار و ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان و مناطقی از این دو شهرستان که بیشترین آسیب را از سیل دیده بودند این میزان گوشت قرمز توزیع شد تا آشپرخانه‌های صحرایی که برای سیل‌زدگان غذای گرم درست می‌کنند در صورت نیاز از این سهمیه برداشت کنند.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سیل و خسارت ناشی از آن در استان سیستان و بلوچستان علاوه بر شهر، روستا و کشاورزان، دامداران را نیز درگیر کرده است، بیان داشت:
سیل در منطقه دشتیاری، آب و خاک زیادی به همراه دارد و مزارع آن‌ها را از بین برده است، طبیعتا وقتی بخش کشاورزی [2] و علوفه از بین برود تامین غذای دام با مشکل روبه‌رو می‌شود.

 

*** کمک به دامداران برای تهیه علوفه

 

وی با بیان اینکه زمین‌ها پر از آب شده و خاک حالت باتلاقی دارد و در این شرایط تردد سخت است، افزود:
همین امر وضعیت تامین علوفه را دچار مشکل کرده است که به همین منظور حدود ۱۰۰ تن جو در چهار روستا توزیع شده تا دام‌ها در دو تا سه روز آینده از آن‌ها استفاده کنند و همچنین مجوز استفاده از ۵۰۰ تن جو و ۵۰۰ تن ذرت نیز صادر شده است.
عباسی اضافه کرد: این کالاها جزو کالاهای استراتژیک بوده و بایستی در انبارها موجود باشد و با مجوز خاص بین تشکل‌ها توزیع شود. به عبارت دیگر ۵۰۰ تن جو و ۵۰۰ تن ذرت در انبارها ذخیره می‌شود و هنگامی که ۱۰۰ تن جو به اتمام رسید، امکان برداشت با حواله وجود دارد.

 

*** تلف‌شدن ۶۱۰۰ راس دام روستایی بر اثر سیل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پایان، اظهار داشت:
براساس آمارهای منتشر شده تاکنون ۶۱۰۰ راس دام روستایی و عشایری [3] بر اثر سیل از بین رفته‌اند و براساس مشاهدات عینی در منطقه دشتیاری ۲۵ دام تلف شدند.

 

 

 

انتهای پیام///