- سروش - https://sorooshnews.com -

مردم ایتالیا با تسلیم شدن در مقابل کرونا پول‌های خود را به خیابان‌ها ریختند؟/ واقعیت یا شایعه؟

کرونا

خبرهایی در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه تعداد زیادی از مردم ایتالیا تسلیم کرونا شدند و با ریختن پول و اموال خود در خیابان‌ها، با دنیا خداحافظی کردند.

 

*** ایتالیا تسلیم کرونا شد؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، امروز خبری در برخی رسانه‌های مختلف جهان همراه با انتشار چند تصویر که خیابان‌ها را مملو از اسکناس نشان می‌داد، منتشر شد.
در این خبر آمده بود که مردم ایتالیا تسلیم کرونا شدند.
در توضیح این خبر نیز آمده بود، بدنبال اظهار نظر وزیر اعظم ایتالیا مبنی بر اینکه تمامی امکانات دنیا در مبارزه با این ویروس ناکام شده‌اند و کنترل ویروس از دست ما خارج شده است، تعداد زیادی از مردم ایتالیا تسلیم کرونا شدند و با ریختن پول و اموال خود در خیابان‌ها، با دنیا خداحافظی کردند.

 

 

 

*** واقعیت چیست؟

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سروش، با یک تحقیق ساده مشخص شد که این خبر صرفا یک شایعه بوده است و تصاویر منتشر شده از خیابان‌های مملو از اسکناس نیز مربوط به خیابان‌های ونزوئلا در حدود یک سال گذشته می‌باشد.
این تصاویر در واقع به تصاویر کف خیابانی در کاراکاس پایتخت ونزوئلا اختصاص داشته است.
حدود یک سال گذشته بود که تثبیت طولانی مدت نرخ ارز همزمان با کاهش درآمدهای نفتی و اعمال تحریم‌های آمریکا [2]، اقتصاد ونزوئلا را وارد دوره‌ای از قحطی و بحران اقتصادی سیاسی بی‌سابقه کرد.

 

 

 

*** انتشار تکذیبیه در رسانه‌های ایتالیا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، متاسفانه آمار بالای مبتلایان به کرونا و تلفات ناشی از این ویروس در ایتالیا، باعث شد خیلی سریع این شایعه در سراسر شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شود و بسیاری از افراد آن را باور کنند تا جایی که حتی برخی رسانه‌ها مجبور به انتشار خبر و تکذیب این شایعه شدند.

 

 

انتهای پیام///