- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

لحظه به لحظه با تحولات فلسطین/ شهادت ۷ فلسطینی/ آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی ۷ فلسطینی را در کرانه باختری به ضرب گلوله به شهادت رساندند. 

 

*** درگیری‌ شدید میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان

 

به گزارش سروش [1]، نظامیان رژیم صهیونیستی به شهرک «بیت عنان» در شمال غرب قدس اشغالی یورش بردند. به دنبال این حمله درگیری‌های شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان اتفاق افتاد.

 

*** یورش ۶۵۱ صهیونیست به مسجدالاقصی

 

رسانه های محلی اعلام کردند که ۶۵۱ شهرک نشین صبح امروز یکشنبه، با چتر حمایتی نظامیان رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی یورش بردند.

اوقاف اسلامی در قدس اشغالی اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی نمازگزاران فلسطینی را از مسیر شهرک نشینان خارج می کرد تا روند حمله را تسهیل کند.

 

*** تشکیلات خودگردان جنایات رژیم صهیونیستی در قدس را محکوم کرد

 

تشکیلات خودگردان فلسطین امروز یکشنبه ضمن محکوم کردن جنایت نظامیان اشغالگر صهیونیستی در «قدس» و «جنین» که منجر به شهادت ۷ شهروند فلسطینی شد،

این جنایت را در امتداد تجاوزها و جنایت های پی در پی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین برشمرد.

تشکیلات خودگردان همچنین تاکید کرد که ادامه سیاست های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به تشدید اوضاع، افزایش تنش و عدم ثبات منجر خواهد شد.

این تشکیلات ضمن اعلام اینکه مسئولیت این تنش و پیامدهای آن مستقیما متوجه رژیم صهیونیستی است، از جامعه بین الملل خواست که سکوت خود را در برابر جنایت رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین بشکند و اقدامات فوری در راستای مجازات مرتکبین این جنایت ها اتخاذ کند.

 

*** آماده باش رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه

 

ارتش رژیم صهیونیستی از بیم حملات موشکی گروههای مقاومت فلسطین در مرزهای نوارغزه به حال آماده باش درآمد. در این راستا سامانه گنبد آهنین نیز فعال شده است.

 

*** جنبش حماس/ خون شهدای امروز قدس محرکی برای ادامه انتفاضه است

 

سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد:

خون شهدای امروز صبح در «قدس» و «جنین» به مثابه سوختی برای ادامه انقلاب ملت ما ضد اشغالگران صهیونیستی و پا فشاری بر ریشه کن کردن آنها از سرزمینمان است، هرگز انقلاب و اراده ملت ما در برابر ظلم اشغالگران درهم نخواهد شکست.

 

«عبداللطیف القانوع» در ادامه افزود:

افزایش شمار شهدای امروز، درنتیجه هماهنگی مستمر امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم اشغالگر صهیونیستی و ثمره دیدارهای مربوط به عادی سازی روابط با وزیران صهیونیست و اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) است.

 

القانوع در پایان، گفت:

این دیدارها، رژیم صهیونیستی را تشویق می‌کند تا جنبش «مقاومت اسلامی» را هدف قرار دهد و جوانان انقلابی آن را به شهادت برساند و بسیاری از جنایت‌های دیگر را علیه ملت ما روا دارد.

 

*** شهادت ۷ فلسطینی

 

نظامیان رژیم صهیونیستی به روی فلسطینیان در قدس اشغالی یورش بردند. ۲ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شهرک بیت عنان به شهادت رسیدند.

این در حالی است که گفته می‌شود صهیونیست‌ها همزمان به منطقه برقین در جنین نیز یورش برده‌اند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که در شهر جنین نیز ۵ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده‌اند.

پایگاه العهد اعلام کرد: به دلیل تشدید اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها پیش‌بینی می‌شود که مقاومت شهرک‌های صهیونیست نشین را هدف حمله موشکی قرار دهد.

 

*** زخمی شدن ۲ نظامی صهیونیست

 

طبق آخرین گزارش‌ها حداقل ۲ نظامی رژیم صهیونیستی در درگیری‌های کرانه باختری و قدس اشغالی زخمی شده‌اند. وضعیت این ۲ نظامی وخیم است.

 

 

انتهای پیام///