- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات در آستانه راه‌اندازی است

بورس

مدیر اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از راه‌اندازی و نحوه فعالیت صندوق های املاک و مستغلات در بازار سرمایه خبر داد.

 

*** راه‌اندازی صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات

 

به گزارش سروش [1]، میثم فدایی درباره راه‌اندازی صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، اظهار داشت:

در این نوع صندوق‌ها املاکی که دارای پایان کار بوده یا املاکی که دارای اسناد معتبر هستند به مالکیت صندوق در آورده می‌شوند و با گزارش‌های کارشناسی رسمی و دادگستری که انجام می‌گیرد املاک قیمت گذاری شده و یونیت‌های صندوق‌ها به مردم فروخته می‌شود و سود حاصل از این سرمایه گذاری در قالب واحدهای سرمایه‌گذاری، نصیب سهامداران می‌شود.

وی در خصوص زمان راه اندازی این صندوق‌ها خاطرنشان کرد:
به دلیل پیچیدگی‌های گسترده قوانین مربوط به بخش املاک، نظرات صاحب نظران مختلف اخذ شده و احتمال می‌رود طی یک ماه آینده با ابلاغ دستورالعمل صندوق املاک و مستغلات، این صندوق به مرحله راه اندازی برسد.

 

*** فروش متری مسکن؛ طرحی موازی با صندوق املاک و مستغلات

 

به گزارش سروش، مدیر اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در پایان درباره فروش متری مسکن ، اظهار داشت:
فروش متری مسکن یک طرح موازی صندوق املاک و مستغلات است که موضوع متفاوتی در حوزه پیوند بازار سرمایه و مسکن به شمار می‌رود.
در این روش صرفاً خرید مسکنی که می‌خواهد ساخته شود مطرح است در حالی که در صندوق املاک و مستغلات ملک موجود بوده و در حال استفاده و کاربری است و چون افرادی وجود دارند که امکان خرید ملک و اجاره دهی ندارند در نتیجه یونیت‌های این صندوق‌ها را با سرمایه‌های کم خریداری می‌کنند و به اندازه سرمایه خود در کسب و کار خرید ملک و اجاره دهی شریک می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///