- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

سفر رئیس جمهور به استان سمنان/ کمبودها و نیازهای استان سمنان بررسی شده است

رئیس جمهور در ادامه سفرهای استانی خود به همراه جمعی از وزرا به استان سمنان سفر کرد.

 

 

*** سفر رئیس جمهور به استان سمنان

 

به گزارش سروش [1]، رئیس جمهور در ادامه سفرهای استانیخود به همراه جمعی از وزرا به استان سمنان سفر کرد.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری، معاون اجرایی رییس‌جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیران کشور، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در قالب نهمین سفر استانی، آیت‌الله رئیسی را همراهی خواهند کرد.

 

*** رئیس جمهور در اجتماع ۱۳ آبان مردم سمنان/ ۱۳:۰۲

 

سید ابراهیم رئیسی با حضور سرزده در میان اجتماع‌کنندگان مراسم یوم‌الله ١٣ آبان در سمنان با گرامیداشت روز استکبارستیزی، گفت:

سابقه دشمنی آمریکا با مردم ایران ۴۰ ساله نیست بلکه این دشمنی، بیش از ۷۰ ساله است؛ با این تفاوت که در سی سال اول، آمریکا با کودتا و حمایت از حاکمان دست‌نشانده در چپاول منافع ملت ایران موفق می‌شد اما در ۴۳ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پیروز میدان مقابله با دشمنی‌های بی پایان آمریکا، ملت ایران بوده است.

 

رئیس جمهور در جمع مردم سمنان در مصلای این شهر، با بیان اینکه ۱۳ آبان، یادآور پرچمداری امام در مبارزه با استکبار خارجی و استبداد داخلی است، بیان داشت:

مردم ایران همواره اقدامات مداخله‌گرانه و قلدرمآبانه آمریکایی‌ها در منطقه از جمله رفتار اخیر آنها را تقبیح کرده‌اند و همواره قدردان پاسخ‌های هوشمندانه و مقتدرانه پاسداران غیور مرزهای عزت و استقلال کشور هستند.

 

رئیسی همچنین با اشاره به تعیین تاریخ آغاز مذاکرات درباره رفع تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران گفت:

مذاکره مدنظر ما، یک مذاکره نتیجه محور است و ما به هیچ عنوان از خواسته به‌حق ملت ایران یعنی رفع تحریم‌های ظالمانه کوتاه نخواهیم آمد.

همان‌طور که ایران پیش‌تر اعلام کرده است، میز مذاکره را ترک نمی‌کنیم اما در مقابل زیاده‌خواهی‌ها هم که منجر به تضییع منافع ملت ایران می‌شود، ایستادگی می‌کنیم.

رئیس جمهور در پایان با تاکید بر اینکه از منافع ملت ایران به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهیم کرد، اظهار داشت:

همزمان، هم رفع تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم و هم خنثی‌سازی تحریم‌ها را.

 

*** بازدید رئیس جمهور از کارخانه تولید لوازم خانگی سنگرکار/ ۱۲:۳۹

 

سید ابراهیم رئیسی در ادامه بازدیدهای میدانی در استان سمنان، از کارخانه تولید لوازم خانگی سنگرکار در شهرستان مهدیشهر بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست‌های کارگران و مدیران کارخانه قرار گرفت.

در بازدید رئیسی مقرر شد با بررسی مشکلات مطرح شده از سوی مدیران و کارگران، اقدامات لازم برای رفع موانع افزایش تولید این کارخانه صورت پذیرد.

شرکت سنگرکار که در سال ۱۳۵۸ با هدف تولید لوازم خانگی در منطقه صنعتی مهدیشهر استان سمنان راه‌اندازی شد، جزو نخستین تولید کنندگان کولر آبی، بخاری گازی، انواع آبگرمکن‌های نفتی، برقی و گازی در ایران است که در صادرات به‌ویژه به کشورهای همسایه موفقیت‌هایی دارد.

 

*** بازدید رئیس جمهور از کارخانه تعطیل شده پاکریس/ ۱۲:۳۷

 

سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به استان سمنان در بازدید سرزده از کارخانه تعطیل شده پاکریس، با گزارش مسئولان و مدیران مربوطه در جریان دلایل تعطیلی و موانع و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت و قرار شد این واحد تولیدی دوباره راه‌اندازی شود.

قرار است شرکت ایران تایر، خط تولید خود را در این واحد تولید راه‌اندازی کند و در فصل جدید فعالیت کارخانه، اشتغال ۱۳۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

کارخانه نساجی پاکریس مهدیشهر با ۳۵ هکتار مساحت و ۱۲ هکتار فضای مسقف، در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف، تعطیل شده و بلااستفاده مانده است. 

 

 

*** رئیس جمهور در سیاه‌چادر عشایر سنگسری/ ۱۱:۰۴

 

سید ابراهیم رئیسی در حضور سرزده در یکی از سیاه چادرهای عشایر مهدیشهر و پس از شنیدن مشکلات عشایر منطقه، گفت:

مسائل مطرح شده بیشتر درباره کم‌آبی است و علاوه بر اقدامات لازم، باید دعا کنیم خداوند رحمت الهی را نصیب کشور کند.

 

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکلات عشایر و دامداران مهدیشهر، بیان داشت:

نهاده‌های دامی به نحوی در اختیار عشایر و دامداران مهدیشهر قرار گیرد که پس از به ثمر نشستن دام آنها، بازپرداخت اقساط تسهیلات آغاز شود.

 

رئیسی همچنین خطاب به استاندار سمنان تاکید کرد:

مسئله ایجاد مجتمع دامداری را پیگیری کنند تا به سرانجام برسد.

 

رئیس جمهور در پایان با قدردانی از تلاش زنان عشایر برای تولید صنایع دستی و اهمیت موقعیت مکانی استان سمنان که به باب الرضا(ع) معروف است، گفت:

ایجاد بازار و بازاریابی برای فروش محصولات صنایع دستی در حمایت از این صنعت محلی اهمیت زیادی دارد.

 

*** بازدید رئیس‌جمهور از یک واحد تولیدی در مهدی‌شهر/ ۱۰:۰۳

 

رئیس‌جمهور در ادامه سفر به شهرستان مهدیشهر در استان سمنان در کارخانه سنگرکار حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت.

 

رئیسی ابراز امیدواری کرد تا گره تولید در استان سمنان با کمک و همراهی همه مسؤولان و بخش خصوصی باز شود.

 

رئیس‌جمهور در این بازدید، با شماری از کارگران شاغل در این واحد تولیدی و مدیران این مجموعه نیز گفت‌وگو کرد.

 

 

*** رئیس جمهور در بدو ورود به سمنان/ ۸:۱۱

 

سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه پس از ورود به استان سمنان در قالب نهمین سفر استانی دولت سیزدهم در فرودگاه این شهر تاکید کرد:

توفیقی برای من است که در روز سیزدهم آبان که یادآور رشادت‌های دانش‌آموزان و دانشجویان و پرچمداری امام راحل در برابر استکبار جهانی است در استان سمنان حضور داشته باشم.

 

وی با اشاره به اینکه پیش از این بررسی هایی درباره استان سمنان انجام و کمبودها و نیازها انجام شده است، گفت:

امید است در نشست با مسوولان استانی در حوزه های مختلف و فعالان اقتصادی، تصمیم های خوبی برای توسعه این استان اتخاذ شود.

در نشست های امروز مسایل را مرور می کنیم و تصمیماتی برای رفع مشکلات اتخاذ می شود.

استان سمنان ظرفیت های متنوعی دارد، از کشاورزی تا صنعت و معدن و اگر این ظرفیت‌ها، با وجود مشکلات، درست مورد بهره‌برداری قرار گیرد، می توان افزایش اشتغال و تولید و بهره‌وری را رقم زد.

 

رئیس جمهور در پایان، اضافه کرد:

امید است سفر به استان سمنان همراه با تصمیماتی باشد که خیر و برکت داشته و از مشکلات گره گشایی کند، با توجه به همجواری و موقعیت این استان در کشور، رویکرد جدید می تواند سمنان را به جایگاهی برساند که در مقایسه با پیش از آن متفاوت باشد.

 

 

انتهای پیام///