- سروش - https://sorooshnews.com -

عزم جزم سازمان غذا و دارو برای شفاف‌سازی

سازمان غذا و دارو

رییس سازمان غذا و دارو از عزم این سازمان برای اعمال شفافیت و رفع فساد خبر داد.

 

*** شعار دولت انقلابی برخورد با فساد است

 

به گزارش سروش [1]، بهرام دارایی در ارتباط با این که اظهارات مطرح شده مبنی بر این که این سازمان تمایلی به حذف رانت ندارد، اظهار داشت:

در مورد موضوع مطرح شده درخصوص یکی از مدیران دارویی سازمان باید بگویم که این مدیر در حدود ۲۰ سال پیش در سازمان غذا و دارو مشغول به کار بوده و البته طوری درموردشان صحبت کردند که گویا اکنون هم در این سازمان در سمت مدیریت عالی مشغول به کارند، در حالیکه تاکید می کنم که این واقعیت ندارد و مدیر مورد اشاره در حال حاضر در این سازمان فعالیتی ندارد.

 

معاون وزیر با بیان اینکه تغییرات در دولت و وزارت بهداشت طی مدت اخیر صورت گرفته و وزیر بهداشت با وسواس خاص در حال انتصاب مدیران خود است، افزود:
شعار دولت انقلابی هم شفافیت و برخورد با فساد است و ما در این راستا قدم برداشته ایم.

 

*** عزم جزم سازمان غذا و دارو برای شفاف‌سازی

 

وی با بیان اینکه برای این اظهارات و ادعا باید شاهد و استدلال خود را بیان کنند، افزود:
جای سوال است با توجه به این که سیستم ما در حال اجرای برنامه های خود است، چه نتیجه ای گرفته اند که عدم علاقه سازمان غذا و دارو به از بین بردن رانت دارو را مطرح کرده اند؟ ضمن اینکه مطلبی را که گفته اند مربوط به سالیان پیش است و یک نوع نقض غرض و مغالطه است.

 

دارایی در خصوص بحث مبارزه با فساد و شفافیت سازی نیز گفت:
سازمان غذا و دارو عزم خود را در راستای اجرای این امر جزم کرده و این موضوع در شکل بازسازی و شفاف سازی فرایند هایی که این سازمان در قسمت های مختلف از جمله غذا، دارو و تجهیزات پزشکی با آن سرو کار دارد، بروز می کند.

 

رییس سازمان غذا و دارو همچنین عنوان کرد:

فرایندسازی های سازمان غذا و دارو بر اصل جلوگیری از رانت، انحصار گرایی، بی عدالتی و در جهت تامین حقوق مردم به عنوان مصرف کننده و همچنین ذینفعان اصلی و تولیدکنندگان [2] ما به عنوان کسانی که در سنگر خودکفایی و حفاظت نیازمندی های ملی ما گام بر می دارند، مربوط می شود.

 

*** شفاف سازی در بستر آی تی انجام گیرد

 

وی در ارتباط با روند شفاف سازی در سازمان غذا و دارو افزود:

لازم است این شفاف سازی ها در فرایندها و در بستر امن مکانیزه و در بستر «آی تی» انجام گیرد که بارزترین آن در سیستم «تی تک» و رصد و پایش همه فرایندها است که در صورت تکمیل فرایندها، چرخه تامین و عرضه دارو به ثمر می رسد و نتایج آن را به خوبی خواهیم دید.

 

معاون وزیر وزیر بهداشت در ادامه گفت:

این سامانه ها به سامانه های فراسازمانی از جمله گمرک و مالیات، سیستم های نظارتی و صنعت معدن و تجارت متصل است و باید یک همکاری بین بخشی صورت گیرد و تمرکز خود را در این زمینه بگذاریم.

 

*** باید تلاش کنیم حقوق مردم تضییع نشود

 

دارایی همچنین یادآور شد:
یکی مواردی که باید در این راستا صورت گیرد استفاده از کارشناسان و مدیرانی است که می شود به آنان اعتماد کرد و امور مهم را به دست آنان سپرد و این یکی از دغدغه های ما است، که در حال انجام همین تغییرات در سیستم سازمان غذا و دارو هستیم اما چیزی که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم حفظ حقوق مردم است که اگر جایی تضییع شده باشد باید پیگیرآن تا حصول نتیجه باشیم.

 

*** تامین دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان غذا و دارو در پایان با اشاره به تاکید وزیر بهداشت [3] در خصوص حفظ حقوق [4] مردم، گفت:
موظفیم که حتما ارز ۴۲۰۰ تومانی که حق ملت است و ما با این تحریم های ظالمانه درحال تامین آن هستیم را به دست مردم برسانیم، در حالی که متاسفانه شاهدیم که به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند، حتما پیگیر این موضوع هستیم و باید آن‌ها را به مردم و مراجع ذی صلاح معرفی کنیم.

 

 

انتهای پیام///