- سروش - https://sorooshnews.com -

کلیات سند صیانت از کودکان در فضای مجازی تایید شد

کلیات «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» مورد تأیید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای اجرایی سازی قرار گرفت.

 

*** صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

 

به گزارش سروش [1]، اولین جلسه کارگروه اجرایی‌سازی «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» ۱ آذر در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد و کلیات این سند مورد تایید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه قرار گرفت.

 

این جلسه با حضور مسئولان دستگاه های مرتبط همچون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت دادگستری، حوزه علمیه قم، دادستانی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، سازمان بهزیستی و اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی برگزار شد و در خصوص چگونگی تشکیل کمیته مدیریت، راهبری و تدوین مقررات عمومی، پیگیری اقدامات ضروری و وظایف دستگاه ها و تاکید بر مباحث کارگروه مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی تبادل نظر صورت گرفت.

 

*** دبیر شورای عالی فضای مجازی/ سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، حافظ نسل آینده کشور

 

سید ابوالحسن فیروزآبادی در این نشست، اظهار کرد:

سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی یکی از مهمترین سندهایی است که در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد رها بودن فضای مجازی تدوین شده چرا که بر آسیب‌پذیرترین بخش جامعه که کودکان هستند تاکید داشته و برای کاهش آسیب پذیری در این حوزه موثر است.

 

وی در ادامه، افزود:

این سند حاصل مذاکرات متعدد با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی ربط بوده و باید تمامی مسئولان همت کنند تا این مهم به انجام برسد تا بخش بزرگی از فضای مجازی که به صورت بسیار حساس، نسل آینده ما را می سازد، بیش از پیش امن و قابل استفاده شود و بتوانیم در برابر آسیب های فضای مجازی از کودکان و نوجوانان حفاظت کنیم.

 

به گزارش سروش، دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان، با تاکید بر این که سند صیانت نیاز به نگاه حمایتی دارد، تصریح کرد:

می‌توان برای اجرای این سند از ظرفیت بسیاری از سازمان های فعال دراین حوزه نیز استفاده کرد و مرکز ملی فضای مجازی از این همکاری استقبال می کند.

انتهای پیام///