- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

خلاء قانونی در برخورد با بدهکاران بانکی وجود ندارد/ سیستم بانکی، همواره بر بانک مرکزی مسلط بوده است

کارشناس اقتصادی معتقد است، خلاء قانونی در برخورد با بدهکاران بانکی وجود ندارد و در عین حال سیستم بانکی، همواره بر بانک مرکزی مسلط بوده است.

 

*** انتشار فهرست ابربدهکاران بانکی

 

به گزارش سروش [1]، آلبرت بغزیان درباره درباره لزوم انتشار فهرست ابربدهکاران بانکی، گفت:

در سیستم بانکی وضعیت بدهکاران بانکی را رصد می‌کنند وچنانچه موفق به اخذ بدهی از این افراد نشوند آنها را به بانک مرکزی واگذار می‌کنند اما اینکه تا کنون فهرستی از بدهکاران بانکی منتشر نشده نشان می‌دهد که برخی بانک‌ها تاکنون تمایلی به برخورد با این افراد نداشته اند.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

در موضوع بدهکاران بزرگ اقتصادی باید توجه داشته باشیم بسیاری از این افراد از ابتدا تمایلی به پرداخت بدهی نداشته‌اند و این امر موجب شده افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری و وام گیرنده واقعی بوده‌اند کنار گذاشته شوند.

بنابراین سرمایه‌ها به افرادی رسیده که آنها را در کارهای غیرمولد و دلالی استفاده کردند و نتیجه آن رشد تورم، عدم وصول سرمایه مردم و ورود سرمایه به بخش‌های غیر مولد می‌شود.

 

*** رشد تورم

 

بغزیان در ادامه بیان داشت:

وقتی بدهکاران بانکی، بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند منابع بانکی بین چند بدهکار قفل می شود و سپرده‌گذاران نه تنها دیگر تمایل به افزایش سپرده خود نزد بانک‌ها ندارند بلکه سرمایه خود را وارد بازار ارز، سکه و مسکن می‌کنند و در نتیجه شاهد رشد تورم در این بخش‌ها خواهیم بود.

 

*** خلاء قانونی در برخورد با بدهکاران بانکی وجود ندارد

 

به گزارش سروش، کارشناس اقتصادی در پایان با بیان اینکه خلاء قانونی در برخورد با بدهکاران بانکی وجود ندارد و بانک‌ها حسابرس داخلی، معاونت نظارت و اعتباری دارند و ارقام و میزان تسهیلات و پرداخت‌ها در هیات مدیره بررسی می‌شود، اظهار داشت:

مشکل در اجرای قانون است و سیستم بانکی ما همواره بر بانک مرکزی مسلط بوده و به آن امر و نهی می‌کند.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///