- سروش - https://sorooshnews.com -

قدردانی دفتر رئیس‌جمهور از مردم آذربایجان غربی

رئیس‌جمهور

دفتر رئیس‌جمهور در پیامی از استقبال پرشور مردم خطه غیورپرور استان آذربایجان غربی از رئیس‌جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید قدردانی کرد.

 

*** متن پیام دفتر رئیس‌جمهور

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، متن پیام دفتر رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

بسم ‏الله الرحمن الرحیم

استقبال صمیمانه و پرشور مردم خطه غیور پرور استان آذربایجان غربی از رئیس‌جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید [2]، در آستانه میلاد با سعادت رحمت للعالمین، پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) و در شرایطی که کشور عزیزمان بیش از گذشته با زنجیره‌ای از تهدیدها و فشارهای اقتصادی دشمنان استقلال ملت ایران روبروست؛ بار دیگر اوج دلبستگی مرزبانان دلاورمرد و شیرزن این سرزمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داد.

بی‌تردید حضور پر شکوه، صمیمی و بزرگوارانه همه مردم شهرستان‌های مختلف استان که بویژه در استادیوم ورزشی شهید چمران خوی جلوه گر شد، گرمابخش دل‏‌های خادمان ملت شد و بر مسوولیت و تعهد آنان برای تلاش بیشتر و خدمت بی وقفه افزود.

این خاک باصلابت، با زیبایی‏‌های طبیعی و مرزهای گسترده، همواره پهلوانان و سلحشوران فداکاری را در گستره پربرکت خود پرورش داده تا در حین تلاش برای زندگی توأم با صلح و دوستی، همچون سدی خلل ‏ناپذیر در برابر بیگانگان بایستند و در مقاطع حساس تا پای جان از عزّت و تمامیت ارضی کشور، عزت و اقتدار ملی دفاع کنند.

در طول تاریخ، سراسر این سرزمین پرفیض و عالم پرور، مهد و پیشگام بسیاری از علوم و دانش‌ها بوده و بزرگان نامداری را به آسمان فقاهت و مرجعیت، دانش و ادب و فداکاری و سلحشوری ایران عزیز تقدیم نموده است.

اقوام و طوایفی را در دامنه‌های سبز خود پرورش داده است که با وجود تفاوت در رسوم، مذهب و آیین، با مهربانی و اتحاد در کنار هم زندگی کرده و بالیده ‏اند.

فراوانی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در حوزه‏ های طبیعی و گردشگری در استان آذربایجان غربی می‌تواند سرمایه‏‌های فراوانی را جذب و در جهت شکوفایی و توسعه هر چه بیشتر منطقه به کار اندازد.

همچنین، بر اساس ویژگی‌های متنوع اقلیمی و قابلیت‏‌های ارتباطی و مواصلاتی این استان زرخیر، دولت تدبیر و امید در این سفر، طرح‏‌های مهمی از قبیل اتصال ارومیه به راه‌آهن سراسری و زمینه سازی برای اتصال به خطوط ترانزیتی [3] منطقه‌ای، افتتاح طرح‌های مهم اقتصادی، بهداشتی و زیربنایی و ایجاد تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد که ان‌شاءالله با مدیریت شایسته مسئولان امر و با تلاش جمعی دولت و بخش خصوصی، نتایج درخشانی در توسعه این منطقه خواهد داشت.

در این میان برداشتن گامی بزرگ در زمینه تثبیت دریاچه ارومیه و در قدم‌های بعدی احیای این میراث طبیعی و گرانقدر ملی، وطیفه و افتخاری برای دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود.

امید است با تأکیدات ریاست محترم جمهوری بر تسریع در اجرا و بهره ‏برداری از این طرح‏‌ها و برنامه‌ها، هر چه زودتر شاهد تحولی قابل قبول در راستای توسعه پایدار و افزایش رفاه و معیشت مردم شریف این استان باشیم.

با گرامی‏داشت یاد عموم شهدای گرانقدر به ‏ویژه شهدای بزرگوار استان آذربایجان غربی؛ از همه اقشار مردم شریف استان، نماینده محترم ولی فقیه و ائمه جمعه و جماعات، علمای اعلام، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، شخصیت‌‏های علمی، نیروهای امنیتی و نظامی و انتطامی، اصناف و احزاب، چهره های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و نیز رسانه های ارجمند به ویژه صدا و سیمای مرکز استان که در این سفر یار و میزبان مهربان کاروان دولت تدبیر و امید و نمایندگان رئیس جمهور در سفر به شهرهای مختلف استان بودند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‏‌کنیم.

امیدواریم در سایه عنایات الهی، رهنمودهای مقام معظم رهبری و همیاری آحاد مردم، در مسیر رونق اقتصادی این خطه پر افتخار و ارتقای رفاه، امنیت، نشاط و امید مردم عزیزمان در جای جای ایران اسلامی سرافراز باشیم.

دفتر رئیس‌جمهور ایران

انتهای پیام///