خبرگزاری سروش

چگونه می‌توان از قاضی دادگاه‌ها شکایت کرد؟

افراد مختلف اعم از شکات، متهمان، محکومین و سایر افرادی که از قاضی دادگاه‌ها و روسای شعب دادگاه‌های عمومی و انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت شکایت دارند، چگونه می‌توانند شکایت خود را پیگیری کنند؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]، با عنایت به گزارشات واصله به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی [2] -مد ظله العالی- در مورد سوء استفاده قضات دادگاه‌ها از اختیارات خود و دستور اکید معظم له به ریاست محترم قوه قضائیه [3] مبنی بر برخورد با افراد متخلف و مجرم در هر رتبه و مقام، کلیه آحاد ملت بزرگ اعم از شکات، متهمان، محکومین و سایر افرادی که از قاضی دادگاه‌ها و روسای شعب دادگاه‌های عمومی و انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت شاکی هستند؛ شکایت کتبی خود را به همراه اسناد و مدارک جهت بررسی و رسیدگی از طریق پست سفارشی یا پیشتاز به نشانی «تهران – خیابان خیام – خیابان داور – کاخ دادگستری – دادسرای انتظامی قضات» ارسال فرمایند.

 

*** امکان شکایت حضوری

 

۱. امکان شکایت حضوری نیز مهیا می‌باشد.

۲. درج مشخصات کامل اعم از نام و نام خانوادگی و کد ملی و نیز الصاق و ابطال تمبر دویست هزار (۲۰۰۰۰۰) ریالی الزامی است.

۳. بعد از گذشت یک ماه از ارسال پستی شکایت؛ با تلفن‌های ۳۸۵۸۲۲۰۶-۰۲۱ و ۳۸۵۸۲۲۰۷-۰۲۱ تماس گرفته و با معرفی خود شماره پرونده را اخذ و برای اطلاع از شکایت با شماره تلفن‌های ۳۸۵۸۲۲۰۸-۰۲۱ و ۳۸۵۸۲۲۹۷-۰۲۱ تماس گرفته و از آخرین نتیجه پرونده یا رأی صادره مطلع شوید.

 

*** اعاده حیثیت قاضی دادگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با توجه به اینکه قاضی دادگاه‌ها حتی در صورت حصول برائت نمی‌توانند اعاده حیثیت نمایند، افراد می‌توانند بدون واهمه و ترس، موارد تخلف را گزارش نموده و به استناد ماده ۲۶ قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد و آیین نامه اجرایی آن مشمول دریافت جایزه شوند.

 

انتهای پیام///