- خبرگزاری سروش - https://sorooshnews.com -

امضای تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی

امضای تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری

با امضای تفاهمنامه‌ ۲ میلیون دلاری میان ایران و هند، همکاری‌های دو کشور در حوزه کارآفرینی گسترش می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش [1]،  بر اساس امضای تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری که در حاشیه کنفرانس دو سالانه بین المللی توسعه کارآفرینی در هند صورت گرفت، مرکز تخصصی کارآفرینی کسب و کارهای [2] خرد و کوچک هند–ایران در تهران ایجاد می‌شود.

برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت های کارآفرینی، اجرای برنامه‌های توسعه کارآفرینی و تامین مالی خرد از جمله دستورکارهای این مرکز خواهد بود.

تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری ، در حیدرآباد هندوستان به امضای اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید [3] جمهوری اسلامی ایران و سانیل شوکلا، رئیس موسسه توسعه کارآفرینی هند رسید.
 
هند، از موفق‌ترین کشورها در توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک در جهان به شمار می‌رود.

 

*** امضای تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری در راستای توسعه کارآفرینی

 

امضای تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری می‌تواند به استفاده از تجربیات این کشور در توسعه کارآفرینی، سیستم تامین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک خصوصا در مناطق روستایی و حاشیه شهرها و کمتربرخوردار در ایران منجر شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این سفر که به همراه علی ربیعی، رئیس هیات مدیره صندوق انجام شده است، هیات ایرانی با مدیرعامل بانک توسعه صنایع کوچک هند، مدیرعامل بانک تعاون هند، مدیرعامل بانک توسعه کشاورزی هند و مدیرعامل بانک زنان هند دیدار و در مورد گسترش همکاری‌ها و تبادل تجربیات در چارچوب تفاهمنامه منعقده مذاکره کرد.

 

انتهای پیام///