کد خبر:277832
پ
۳۳۹۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بورس کالا راهی برای حذف قیمت‌گذاری دستوری/ عرضه املاک مازاد نهاد‌های مختلف در بورس کالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بورس کالا را راهی برای حذف قیمت‌گذاری دستوری عنوان کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بورس کالا را راهی برای حذف قیمت‌گذاری دستوری عنوان کرد.

 

*** لزوم تقویت جایگاه بورس کالا در اقتصاد کشور

 

به گزارش سروش، محمد صفایی با اشاره به لزوم تقویت جایگاه بورس کالا در اقتصاد کشور اظهار داشت:

تلاش دولت در زمینه تقویت بورس‌های کالایی آن است که یک بستر شفاف، متمرکز، قانونی و بر اساس نظام بازار بر مبادلات کالایی حاکم شود که علاوه بر رضایت فعالان بخش تولیدی کشور از رانت و واسطه‌گری که عنوان معضل اصلی بازار‌های کالایی جلوگیری شود.

 

وی با بیان اینکه رونق معاملات صنایع در بورس کالا به معنای بها دادن به فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در بخش تولید است، افزود:

حذف قیمت‌گذاری دستوری به عنوان یکی از راهبرد‌های اصلی دولت، مجالی را فراهم کرده که سازوکار واقعی کشف قیمت یعنی عرضه و تقاضا در اولویت درخواست‌ها باشد که بورس کالا بستر اجرای این اتفاق مهم است.

وقتی در سازوکار بورس کالا شاهد کشف واقعی قیمت محصول‌های تولیدی هستیم، امکان برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در آن بخش‌ها نیز فراهم می‌شود که این رویداد از مزیت‌های حذف دخالت‌های دستوری در بازار است.

 

*** عرضه املاک مازاد نهاد‌های مختلف در بورس کالا

 

به گزارش سروش، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان اینکه باید از ظرفیت بورس کالا در راستای عرضه املاک مازاد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی بهره برد، گفت:

عرضه املاک مازاد نهاد‌های مختلف در بورس کالا، اقدامی کارساز در جهت ایجاد شفافیت و عدالت است که در نهایت به جلب اعتماد و مشارکت مردم در اقتصاد کمک می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید